Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Ropa ceny
Ilustračné foto. Victor Habbick/FreeDigitalPhotos.net
17. decembra 2015 11:34 Ropa a pohonné látkyAktuality od vEnergetike.skSITA

Cena ropy sa vrátila k poklesu

Februárové dodávky ropy Brent klesli o 1,34 USD na 37,39 USD za barel. Januárové dodávky americkej ropy zlacneli o takmer 5 % na 35,52 USD za barel.

Ceny ropy v stredu klesli. Dôvodom je prekvapivo veľký nárast amerických zásob ropy. Údaje Federálneho úradu pre energetiku (EIA) ukázali, že zásoby ropy v USA minulý týždeň stúpli o 4,8 mil. barelov ropy. Analytici oslovení v prieskume agentúry Reuters počítali s nárastom o 1,4 mil. barelov. Ceny komodít sa dostali pod tlak aj vzhľadom na to, že Federálny rezervný systém pristúpil k zvýšeniu úrokových sadzieb. Vyššie úrokové sadzby totiž podporili americký dolár.

Americká centrálna banka sa rozhodla pre zvýšenie o 0,25 percentuálneho bodu. Základná úroková sadzba sa tak dostáva do rozpätia od 0,25 do 0,50 %. Končiace januárové dodávky ropy Brent klesli o 1,26 USD na 37,19 USD za barel. Februárové dodávky ropy Brent klesli o 1,34 USD na 37,39 USD za barel. Januárové dodávky americkej ropy zlacneli o takmer 5 % na 35,52 USD za barel.

Témy

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Odporúčame