Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Ropa ceny
Ilustračné foto. Victor Habbick/FreeDigitalPhotos.net
22. septembra 2015 9:14 Ropa a pohonné látkyAktuality od vEnergetike.skSITA

Cena ropy sa stále drží pod hranicou 50 dolárov

Októbrové dodávky ľahkej americkej ropy zdraželi o 2 USD na 46,68 USD za barel. Ceny ropy Brent posilnili o 1,45 USD na 48,92 USD za barel.

Ceny ropy v pondelok posilnili. Prispeli k tomu očakávania ďalšieho poklesu zásob komodity v USA. V strategickom termináli Cushing v štáte Oklahoma zásoby v týždni končiacom sa 11. septembra klesli o takmer 2 mil. barelov, čo bol najväčší prepad od februára 2014. Podľa odhadov firmy Genscape sa za týždeň do 15. septembra znížili o ďalších 810 tis. barelov. Energetické firmy v USA zároveň pokračujú v znižovaní počtu vrtných súprav pre ťažbu ropy. To môže podľa banky Goldman Sachs medzi druhým a štvrtým kvartálom tohto roka spôsobiť pokles produkcie ropy v priemere o viac ako 250 tis. barelov denne. Októbrové dodávky ľahkej americkej ropy zdraželi o 2 USD na 46,68 USD za barel. Ceny ropy Brent posilnili o 1,45 USD na 48,92 USD za barel.

Témy

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Odporúčame