Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Pohonné látky benzín motorová nafta
Ilustračné foto SITA/AP
11. septembra 2017 13:09 Ropa a pohonné látkyAktuality od vEnergetike.skSITA

Cena benzínu v USA prudko vzrástla

Za dva týždne do 8. septembra podľa prieskumu firmy Lundberg priemerná cena benzínu v krajine stúpla o 30 centov na úroveň 2,69 USD za galón.

Priemerná cena benzínu v USA za posledné dva týždne prudko vzrástla v dôsledku toho, že hurikán Harvey spôsobil zatvorenie rafinérií. Spoločnosť Lundberg uviedla, že za dva týždne do 8. septembra podľa jej prieskumu priemerná cena benzínu v krajine stúpla o 30 centov na úroveň 2,69 USD za galón. V porovnaní s rovnakým obdobím minulého roka tak bol galón benzínu drahší o 48 centov.

Analytička Trilby Lundbergová uviedla, že v rámci prieskumov spoločnosti Lundberg išlo o najvýraznejšie zdraženie benzínu v USA od roku 2011. Konštatovala však, že veľkoobchodné ceny benzínu už začali klesať, keďže rafinérie obnovili prevádzku. Očakáva, že nasledovať bude aj pokles maloobchodných cien benzínu.

Témy

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Odporúčame