Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Ilustračné foto
Ilustračné foto supakitmod/FreeDigitalPhotos.net
21. januára 2016 16:00 Ropa a pohonné látkyAktuality od vEnergetike.skSITA

Budú Slovensko a Irán spoločne stavať ropné zásobníky?

Ministerstvo financií SR informovalo, že slovenskí podnikatelia sa okrem iného dohodli so svojimi iránskymi partnermi na výstavbe ekologických ropných zásobníkoch.

Medzi Slovenskom a Iránom sa rysuje spolupráca v oblasti výstavby ekologických ropných zásobníkov. Informovalo o tom Ministerstvo financií SR po návrate svojho ministra Petra Kažimíra z pracovnej cesty v Iránskej islamskej republike. Výška predrokovaných kontraktov je 100 miliónov eur, uviedol rezort financií s tým, že okrem výstavby ekologických ropných zásobníkov sa slovenskí podnikatelia dohodli s iránskymi partnermi aj na výrobe ľahkých vrtuľových lietadiel.

„S Iránskou islamskou republikou sme podpísali medzinárodné dohody o vzájomnej ochrane investícií a o zamedzení dvojitého zdanenia príjmov,“ uviedol Peter Kažimír po návrate z Iránu. Slovensko sa tak zaradilo medzi prvé štáty EÚ, ktoré týmto spôsobom uľahčujú svojim podnikateľom spoluprácu s Iránom. Obe krajiny sa dohodli na podpore vzájomného obchodu a investícií. „Rovnako bola nadviazaná spolupráca aj s Islamskou azadskou univerzitou, pretože obe strany majú veľký záujem o spoluprácu medzi univerzitami v oblasti vedy a výskumu, pri študijných výmenách a na štipendijných programoch,“ konštatovalo ministerstvo financií.

Témy

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Odporúčame