Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.

Budú Slovensko a Irán spoločne stavať ropné zásobníky?

Ilustračné foto
Ilustračné foto supakitmod/FreeDigitalPhotos.net

Ministerstvo financií SR informovalo, že slovenskí podnikatelia sa okrem iného dohodli so svojimi iránskymi partnermi na výstavbe ekologických ropných zásobníkoch.

Medzi Slovenskom a Iránom sa rysuje spolupráca v oblasti výstavby ekologických ropných zásobníkov. Informovalo o tom Ministerstvo financií SR po návrate svojho ministra Petra Kažimíra z pracovnej cesty v Iránskej islamskej republike. Výška predrokovaných kontraktov je 100 miliónov eur, uviedol rezort financií s tým, že okrem výstavby ekologických ropných zásobníkov sa slovenskí podnikatelia dohodli s iránskymi partnermi aj na výrobe ľahkých vrtuľových lietadiel.

„S Iránskou islamskou republikou sme podpísali medzinárodné dohody o vzájomnej ochrane investícií a o zamedzení dvojitého zdanenia príjmov,“ uviedol Peter Kažimír po návrate z Iránu. Slovensko sa tak zaradilo medzi prvé štáty EÚ, ktoré týmto spôsobom uľahčujú svojim podnikateľom spoluprácu s Iránom. Obe krajiny sa dohodli na podpore vzájomného obchodu a investícií. „Rovnako bola nadviazaná spolupráca aj s Islamskou azadskou univerzitou, pretože obe strany majú veľký záujem o spoluprácu medzi univerzitami v oblasti vedy a výskumu, pri študijných výmenách a na štipendijných programoch,“ konštatovalo ministerstvo financií.

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Dátum 21. januára 2016 16:00

Odporúčame

Zavrieť

Používaním tejto stránky súhlasíte s ukladaním cookies. Viac info tu...