Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
LNG terminál
Ilustračné foto www.lngworldnews.com
17. novembra 2017 10:50 PlynAktuality od vEnergetike.skSITA

Bude mať Bratislava svoj LNG terminál?

Spoločnosť Verejné prístavy si dá vyhotoviť štúdiu pre terminál LNG v prístave Bratislava.

Štátna spoločnosť Verejné prístavy, a. s., so sídlom v Bratislave si chce dať vypracovať štúdiu realizovateľnosti pre vybudovanie terminálu na skvapalnený zemný plyn (LNG) vo verejnom prístave Bratislava. Za poskytnutie tejto služby predpokladá uhradiť predbežne 660,5 tis. eur bez dane z pridanej hodnoty (792,6 tis. eur vrátane DPH). Ako vyplýva z vyhlásenej verejnej súťaže, spoločnosť plánuje zákazku financovať s využitím peňazí Kohézneho fondu v rámci Operačného programu Integrovaná infraštruktúra a z vlastných zdrojov.

Tender je rozdelený na štyri časti. Technická štúdia s odhadovanou hodnotou 440,5 tis. eur bez DPH má byť dodaná do štyroch mesiacov od zadania zákazky, bezpečnostná dokumentácia k vybranej technológií za 70 tis. eur do ôsmich mesiacov, analýza nákladov a prínosov (CBA) za 50 tis. eur do šiestich mesiacov a zámer EIA a zabezpečenie procesu hodnotenia dopadov na životné prostredie za 100 tis. eur do desiatich mesiacov. Lehota na predkladanie ponúk je 18. decembra a ponuky musia byť viazané minimálne do 31. augusta 2018.

Spoločnosť Verejné prístavy, a. s., bola založená v januári 2008. Zameriava sa na prípravu a realizáciu výstavby verejných prístavov na Dunaji – Bratislava, Komárno a Štúrovo, vrátane spracovania krátkodobých a dlhodobých koncepcií ich rozvoja. V pôsobnosti má tiež zabezpečenie prevádzky, evidencie, údržby a opravy objektov a zariadení v územných obvodoch verejných prístavov, prenajímanie pozemkov a ďalšie činnosti bezprostredne súvisiace s nakladaním majetku prístavov, ako aj vyberanie úhrad za používanie verejných prístavov a vytváranie podmienok na rozvoj kombinovanej dopravy, vrátane manipulácie s nákladovými jednotkami kombinovanej dopravy. Spoločnosť má základné imanie 564,3 mil. eur.

Témy

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Odporúčame