Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Ropa ťažba more
Ilustračné foto freedigitalphotos.net
29. júna 2015 19:20 PlynAktuality od vEnergetike.skSITA

Britské miestne úrady odmietli ťažbu plynu z bridlíc

Po štyroch dňoch úradníci zamietli ďalší projekt spoločnosť Cuadrilla Resources na ťažbu plynu.

Britské miestne úrady odmietli kľúčový projekt ťažby plynu z bridlíc na severozápade Anglicka. Je to úder pre rodiaci sa britský sektor ťažby plynu z bridlíc, ktorý podporuje vláda britského premiéra Davida Camerona. Predstavitelia Lancashirského grófstva zamietli žiadosť spoločnosti Cuadrilla Resources s odôvodnením „neprijateľného“ vizuálneho dopadu a hluku. Zamietnutie prišlo štyri dni po tom, čo rovnakí úradníci odmietli inú žiadosť spoločnosti Cuadrilla Resources. Projekt firmy v Preston New Road blízko Blackpoolu sa mohol stať prvou lokalitou ťažby plynu z bridlíc, ale jeho zamietnutie poukazuje na silný miestny odpor k nekonvenčnej ťažbe plynu.

Predpokladá sa, že Veľká Británia má značné zásoby bridlicového plynu. Vláda podporuje rozvoj týchto ložísk, aby kompenzovala klesajúcu produkciu ropy a plynu zo Severného mora.

Témy

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Odporúčame