Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Plyn domácnosti
Ilustračné foto FreeDigitalPhotos.net
8. februára 2016 19:50 PlynSpotrebiteľ od vEnergetike.skSITA

Britské domácnosti budú mať lacnejší plyn

Firma RWE npower uviedla, že priemerné ročné štandardné dodávky plynu pre domácnosti zlacňuje o 32 libier na 591 libier.

Britská energetická firma RWE npower, ktorá je dcérskou spoločnosťou nemeckej RWE, plánuje znížiť ceny plynu pre domácnosti v priemere o 5,2 % s účinnosťou od 28. marca. Firma o tom informovala v pondelok. RWE npower uviedla, že priemerné štandardné dodávky plynu pre domácnosti sa ročne zlacňujú o 32 libier (GBP) na 591 libier. RWE npower je jednou zo šiestich najväčších britských energetických spoločností.

Krok RWE npower nasleduje po tom, ako ceny v uplynulých týždňoch zredukovali firmy E.ON, SSE a Scottish Power. „Dodávatelia energie musia spotrebiteľom poskytovať spravodlivé podmienky a preto vyzývam energetické spoločnosti, aby pre nich zákazníci boli na prvom mieste,“ uviedla vo vyhlásení britská ministerka pre energetiku a klimatické zmeny Amber Ruddová a vyzvala aj ďalších dodávateľov, aby ceny znížili.

Témy

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Odporúčame