Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.

Britské domácnosti budú mať lacnejší plyn

Plyn ceny
Ilustračné foto graur codrin/FreeDigitalPhotos.net

Najväčší britský dodávateľ energií, firma British Gas oznámil zníženie cien pre domácnosti o 5 %.

Najväčší britský dodávateľ energií, firma British Gas, ktorej majiteľom je spoločnosť Centrica, znižuje od 27. februára ceny plynu pre domácnosti o 5 %. Ide o výsledok poklesu veľkoobchodných cien plynu v poslednom období. Spoločnosť Centrica o tom informovala v pondelok. Zníženie cien znamená, že účty britských domácností za energie ročne klesnú v priemere o 37 libier (GBP), konštatovala Centrica. „Prijatie tohto rozhodnutia v čase pokračujúcej neistoty ukazuje náš absolútny záväzok poskytovať konkurenčné ceny,“ uviedol generálny riaditeľ spoločnosti Centrica Iain Conn.

Konkurenčná firma E.ON ohlásila zníženie cien plynu v Británii minulý týždeň. Spoločnosť E.ON UK, ktorá je súčasťou nemeckej energetickej skupiny E.ON SE, oznámila, že ceny plynu pre britské domácnosti zníži o 3,5 %. Predpokladá, že platby domácností za plyn v Británii tak klesnú ročne o zhruba 24 GBP. E.ON SE bola prvým dodávateľom energií v Británii, ktorý preniesol úspory z poklesu cien aj na zákazníkov.

Veľkoobchodné ceny plynu sa znížili v súvislosti s prudkým zlacnením ropy. Britskí politici, ktorí sa pripravujú na májové parlamentné voľby, vyzývajú energetické spoločnosti, aby úspory preniesli aj na klientov. K veľkým dodávateľom energií na britskom trhu patria aj spoločnosti SSE, EDF Energy, RWE npower a Scottish Power.

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Dátum 19. januára 2015 13:09

Odporúčame

Zavrieť

Používaním tejto stránky súhlasíte s ukladaním cookies. Viac info tu...