Britské domácnosti budú mať lacnejší plyn

19. januára 2015 13:09

Najväčší britský dodávateľ energií, firma British Gas oznámil zníženie cien pre domácnosti o 5 %.

Plyn ceny
Ilustračné foto graur codrin/FreeDigitalPhotos.net

Najväčší britský dodávateľ energií, firma British Gas, ktorej majiteľom je spoločnosť Centrica, znižuje od 27. februára ceny plynu pre domácnosti o 5 %. Ide o výsledok poklesu veľkoobchodných cien plynu v poslednom období. Spoločnosť Centrica o tom informovala v pondelok. Zníženie cien znamená, že účty britských domácností za energie ročne klesnú v priemere o 37 libier (GBP), konštatovala Centrica. „Prijatie tohto rozhodnutia v čase pokračujúcej neistoty ukazuje náš absolútny záväzok poskytovať konkurenčné ceny,“ uviedol generálny riaditeľ spoločnosti Centrica Iain Conn.

Konkurenčná firma E.ON ohlásila zníženie cien plynu v Británii minulý týždeň. Spoločnosť E.ON UK, ktorá je súčasťou nemeckej energetickej skupiny E.ON SE, oznámila, že ceny plynu pre britské domácnosti zníži o 3,5 %. Predpokladá, že platby domácností za plyn v Británii tak klesnú ročne o zhruba 24 GBP. E.ON SE bola prvým dodávateľom energií v Británii, ktorý preniesol úspory z poklesu cien aj na zákazníkov.

Veľkoobchodné ceny plynu sa znížili v súvislosti s prudkým zlacnením ropy. Britskí politici, ktorí sa pripravujú na májové parlamentné voľby, vyzývajú energetické spoločnosti, aby úspory preniesli aj na klientov. K veľkým dodávateľom energií na britskom trhu patria aj spoločnosti SSE, EDF Energy, RWE npower a Scottish Power.Čo si o tom myslíte?