Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Ropa ťažba more
Ilustračné foto freedigitalphotos.net
23. februára 2016 12:50 PlynAktuality od SITASITA

Britská ťažba ropy a plynu môže klesnúť na polovicu

Očakáva sa, že čisté investície do ťažby z britského kontinentálneho šelfu v tomto roku klesnú na necelú 1 mld. libier, pričom v uplynulých rokoch boli na úrovni 8 mld. libier ročne.

Britská ťažba ropy a plynu by sa mohla do roku 2025 zmenšiť na polovicu, ak firmy nebudú dostatočne investovať do produkcie v Severnom mori. Uviedla to v utorok organizácia Oil and Gas UK, ktorá reprezentuje britské firmy ťažiace ropu a plyn. Očakáva sa, že čisté investície do ťažby z britského kontinentálneho šelfu v tomto roku klesnú na necelú 1 mld. libier (GBP), pričom v uplynulých rokoch boli na úrovni 8 mld. GBP ročne.

Zníženie daní nestačí

„Výhľad, v ktorom vidíme málo prichádzajúcich nových investícií, je hrozivý,“ povedal pre Reuters Mike Tholen, ekonomický riaditeľ organizácie Oil and Gas UK. Britská vláda vlani znížila dane z ropy a plynu, aby predišla odchodu foriem zo Severného mora. Podľa Oil and Gas UK sú potrebné ďalšie daňové úľavy v rozpočte pre nasledujúci finančný rok, ktorý sa prijme budúci mesiac, aby sa zabezpečilo, že firmy budú pokračovať v investíciách.

Témy

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Odporúčame