Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.

Britská ťažba ropy a plynu môže klesnúť na polovicu

Ropa ťažba more
Ilustračné foto freedigitalphotos.net

Očakáva sa, že čisté investície do ťažby z britského kontinentálneho šelfu v tomto roku klesnú na necelú 1 mld. libier, pričom v uplynulých rokoch boli na úrovni 8 mld. libier ročne.

Britská ťažba ropy a plynu by sa mohla do roku 2025 zmenšiť na polovicu, ak firmy nebudú dostatočne investovať do produkcie v Severnom mori. Uviedla to v utorok organizácia Oil and Gas UK, ktorá reprezentuje britské firmy ťažiace ropu a plyn. Očakáva sa, že čisté investície do ťažby z britského kontinentálneho šelfu v tomto roku klesnú na necelú 1 mld. libier (GBP), pričom v uplynulých rokoch boli na úrovni 8 mld. GBP ročne.

Zníženie daní nestačí

„Výhľad, v ktorom vidíme málo prichádzajúcich nových investícií, je hrozivý,“ povedal pre Reuters Mike Tholen, ekonomický riaditeľ organizácie Oil and Gas UK. Britská vláda vlani znížila dane z ropy a plynu, aby predišla odchodu foriem zo Severného mora. Podľa Oil and Gas UK sú potrebné ďalšie daňové úľavy v rozpočte pre nasledujúci finančný rok, ktorý sa prijme budúci mesiac, aby sa zabezpečilo, že firmy budú pokračovať v investíciách.

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Autor SITADátum 23. februára 2016 12:50

Odporúčame

Zavrieť

Používaním tejto stránky súhlasíte s ukladaním cookies. Viac info tu...