Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Elektromer elektrina
Ministerstvo hospodárstva vypracovalo vyhlášku, podľa ktorej sa budú inštalovať inteligentné elektromery. Podľa všetkého si múdre merače zaplatia samotní spotrebitelia. franky242/FreeDigitalPhotos.net
20. decembra 2013 13:01 ElektrinaAktuality od SITASITA

Britská RWE npower odškodní niektorých zákazníkov

Britský regulátor trhu s energiami Ofgem dospel k záveru, že spoločnosť RWE npower v rokoch 2010 až 2012 poskytovala zákazníkom nepresné informácie. Firma súhlasila s tým, že pokutou pre ňu bude vyplatenie 3,5 mil. libier (GBP) sociálne slabším klientom. Obe strany to uviedli v piatok. Energetická spoločnosť dala zákazníkom nedostatočne informácie o ich spotrebe, keď chceli zmeniť dodávateľa a poskytla im nepresné detaily o ich zálohových platbách, uviedol regulačný úrad Ofgem vo vyhlásení. „Prešetrovanie bolo v rokoch 2010 až 2012 a všetky zistené problémy sa už vyriešili,“ konštatovala vo vyhlásení firma RWE npower.

Energetická spoločnosť všetkým zákazníkom, ktorí dostávajú štátne príspevky na energie, vyplatí po najmenej 25 GBP. Britský regulačný úrad Ofgem monitoruje marketingovú prax dodávateľov energií v krajine a má právomoc udeľovať pokuty firmám, u ktorých zistí porušenie podmienok licencie.

RWE npower, ktorá patrí do nemeckej skupiny RWE Group, má vo Veľkej Británii v rámci segmentov domácnosti aj firiem približne 6,5 mil. zákazníkov, ktorým dodáva elektrinu, plyn a ďalšie energie. Skupina RWE pôsobí aj na Slovensku. Od roku 2003 ovláda 49-percentný podiel v distribučnej spoločnosti Východoslovenská energetika, a.s. (VSE). Od roku 2008 na slovenskom trhu s plynom pôsobí aj RWE Gas Slovensko.

Témy

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Odporúčame