Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.

Britská ropa zdražela

Ropa ceny
Ilustračné foto. Victor Habbick/FreeDigitalPhotos.net

Britská ropa Brent posilnila o 4 % na 49,52 USD za barel a ľahká americká ropa oslabila o takmer 0,25 % na 45,94 USD za barel.

Ceny britskej ropy v utorok posilnili, americká ľahká ropa však zlacnela. Údaje o raste ekonomiky Európskej únie v druhom štvrťroku a rekordné hodnoty augustového nemeckého exportu, zverejnené v utorok, posilnili európske akcie, čo pomohlo britskej rope dohnať straty z predchádzajúcich dní. Burzy v USA sa v utorok otvorili po pondelkovom štátnom sviatku a ceny ropy mierne oslabili. Rozdiel medzi cenami britskej a ľahkej americkej ropy by sa mohol zväčšiť, ak týždenná správa Amerického ropného inštitútu (API) ukáže väčší objem zásob, než sa očakáva. Navyše americký prezident Barack Obama získal v kongrese širšiu podporu pre schválenie iránskej jadrovej dohody. Po jej schválení by sa zastavili sankcie voči Iránu a Teherán by mohol zväčšiť ponuku ropy. Britská ropa Brent posilnila o 4 % na 49,52 USD za barel a ľahká americká ropa oslabila o takmer 0,25 % na 45,94 USD za barel.

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Dátum 9. septembra 2015 10:52

Odporúčame

Zavrieť

Používaním tejto stránky súhlasíte s ukladaním cookies. Viac info tu...