Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Ropa ceny
Ilustračné foto. Victor Habbick/FreeDigitalPhotos.net
20. novembra 2015 10:22 Ropa a pohonné látkyAktuality od vEnergetike.skSITA

Britská ropa posilnila, americká zlacnela

Britská ropa Brent posilnila o 4 centy na 44,18 USD za barel. Ľahká americká ropa, ktorá počas obchodovacieho dňa klesla aj pod hranicu 40 USD za barel, uzavrela nižšie o 21 centov na 40,54 USD za barel.

Obchodovanie s ropou bolo vo štvrtok zmiešané. Ceny britskej ropy mierne posilnili, avšak ľahká americká ropa uzavrela v strate. Prebytok ropy na svetovom trhu stále tlačí na nízke ceny ropy a zvlášť na tú americkú. V stredu zverejnené údaje ukázali, že zásoby v USA vzrástli úž ôsmy týždeň v rade. „Asi na 90 % je stále pravdepodobný návrat k augustovým minimám 37,75 USD za barel,“ povedal Jim Ritterbusch z konzultačnej spoločnosti Ritterbusch & Associates. Výraznejší pokles cien však obmedzil slabý dolár a vyššie rafinérske marže, ktoré by mohli podnietiť rafinérske spoločnosti k vyššej spotrebe ropy na produkciu palív. Britská ropa Brent posilnila o 4 centy na 44,18 USD za barel. Ľahká americká ropa, ktorá počas obchodovacieho dňa klesla aj pod hranicu 40 USD za barel, uzavrela nižšie o 21 centov na 40,54 USD za barel.

Témy

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Odporúčame