Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.

Britská ropa posilnila, americká oslabila.

Ropa ceny
Ilustračné foto. Victor Habbick/FreeDigitalPhotos.net

Britská ropa Brent posilnila o 5 centov na 97 USD za barel po tom, ako sa počas obchodovania pohybovala v rozpätí medzi 96,22 USD a 97,56 USD. Ľahká americká ropa však oslabila o 27 centov na 92,53 USD.

Obchodovanie s ropou bolo vo štvrtok zmiešané. Ropa Brent mierne posilnila, zatiaľ čo americká ropa zlacnela. Dostatočné zásoby ropy a silný americký dolár totiž prevážili obavy, že konflikt na Strednom východe by mohol narušiť produkciu ropy. Podľa štvrtkových údajov líbyjskej štátnej spoločnosti National Oil Corporation sa produkcia ropy v krajine zvýšila na 925 tis. barelov za deň, a to aj napriek tamojším nepokojom. Britská ropa Brent posilnila o 5 centov na 97 USD za barel po tom, ako sa počas obchodovania pohybovala v rozpätí medzi 96,22 USD a 97,56 USD. Ľahká americká ropa však oslabila o 27 centov na 92,53 USD.

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Dátum 26. septembra 2014 9:09

Odporúčame

Zavrieť

Používaním tejto stránky súhlasíte s ukladaním cookies. Viac info tu...