Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.

Britská ropa atakuje hranicu 68 dolárov

Ropa ceny
Ilustračné foto. Victor Habbick/FreeDigitalPhotos.net

Ľahká americká ropa zdražela o 1,47 USD na 60,40 USD za barel a britská ropa Brent posilnila o 1,07 USD na 67,52 USD za barel.

Ceny ropy v utorok zaznamenali tohtoročné maximá. Podporili ich nepokoje v Líbyi, ktoré obmedzili ropný export krajiny a rozhodnutie Saudskej Arábie zvýšiť ceny odberateľom v regióne severozápadnej Európy. K rastu prispel aj slabší americký dolár a údaje o zásobách ropy v USA. Tie sa podľa odhadu Amerického ropného inštitútu (API) minulý týždeň znížili o 1,5 %, čo by znamenalo prvý pokles od začiatku tohto roka. Ľahká americká ropa zdražela o 1,47 USD na 60,40 USD za barel a britská ropa Brent posilnila o 1,07 USD na 67,52 USD za barel. V skoršom obchodovaní ceny zaznamenali tohtoročné maximá, keď sa americká ropa obchodovala na úrovni 61,10 USD za barel a ropa Brent na úrovni 68,40 USD za barel.

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Dátum 6. mája 2015 10:56

Odporúčame

Zavrieť

Používaním tejto stránky súhlasíte s ukladaním cookies. Viac info tu...