Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Ropa ťažba more
Ilustračné foto FreeDigitalPhotos.net
6. mája 2014 9:12 PlynAktuality od vEnergetike.skSITA

Briti volajú po ťažbe bridlicového plynu v Európe

Podľa britského ministra energetiky Michaela Fallona, bridlicový plyn by znížil závislosť na ruskom plyne.

Európske krajiny by mali začať s produkciou bridlicového plynu ak dúfajú, že znížia svoju závislosť od ruského plynu. V pondelok to uviedol britský minister energetiky Michael Fallon. „Existuje množstvo európskych krajín, ktoré sú extrémne závislé na ruskom plyne,“ povedal s tým, že Európa musí túto závislosť znížiť tým, že diverzifikuje zdroje dodávok plynu. Podľa jeho slov by tak Európa mohla urobiť aspoň v oblasti vlastných zdrojov výroby bridlicového plynu.

„Dúfam, že do piatich rokov budeme vo fáze výroby,“ povedal Fallon. Podľa jeho slov už spoločnosti ako Total, Centrica a GDF Suez prejavili záujem o bridlicový plyn z Veľkej Británie. Európa uvalila na niektorých ruských jednotlivcov obmedzené sankcie vzhľadom na ruskú anexiu Krymu. Tvrdšie sankcie však pravdepodobne neprichádzajú do úvahy práve vzhľadom na veľkú závislosť Európy na ruskom plyne.

Témy

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Odporúčame