Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Ropa ťažba
Ilustračné foto Victor Habbick/FreeDigitalPhotos.net
17. júna 2016 13:37 Ropa a pohonné látkyAktuality od vEnergetike.skSITA

Briti investujú do prieskumu ložísk v Rusku

Investícia britskej ropnej spoločnosti BP bude smerovať do spoločného podniku s ruskou firmou Rosnefť.

Britská ropná a plynárenská spoločnosť BP a firma Rosnefť, ktorá je najväčším ruským producentom ropy, podpísali dohodu o vytvorení spoločného podniku Jermak Neftegaz LLC v Rusku zameraného na prieskum ložísk ropy. Spoločnosť BP plánuje do spoločného podniku investovať do 300 mil. USD. BP a Rosnefť o tom informovali vo vyhlásení v piatok. Dohodu podpísali na Petrohradskom medzinárodnom ekonomickom fóre generálny riaditeľ firmy Rosnefť Igor Sečin a šéf BP Russia David Campbell.

Príspevkom firmy Rosnefť do spoločného podniku budú jej povolenia na prieskum a ťažobné zariadenia. Dcérske firmy spoločnosti Rosnefť prvé vrty uskutočnia v oblastiach svojich ložísk na východnej a západnej Sibíri. Rosnefť bude mať v spoločnom podniku Jermak 51-percentný podiel a firme BP bude patriť 49 %. Prieskumné práce sa majú začať počas budúcej zimy.

„Tieto dohody slúžia ako príklad širokej spolupráce s firmou BP, ktorá je pre Rosnefť strategickým partnerom a najväčším minoritným akcionárom,“ povedal po podpise Sečin. „V terajšom prostredí nízkych cien ropy pokračujeme v hľadaní príležitostí pre budúci rast,“ konštatoval šéf BP Russia.

Témy

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Odporúčame

Zavrieť

Web obsahuje cookies. Prevádzkovateľ webu nezbiera žiadne osobné údaje, ak nie ste registrovaný. Web obsahuje prvky tretích strán. Viac k: Ochrana osobných údajov a cookies