Briti investujú do prieskumu ložísk v Rusku

17. júna 2016 13:37
SITA

Investícia britskej ropnej spoločnosti BP bude smerovať do spoločného podniku s ruskou firmou Rosnefť.

Ropa ťažba
Ilustračné foto Victor Habbick/FreeDigitalPhotos.net

Britská ropná a plynárenská spoločnosť BP a firma Rosnefť, ktorá je najväčším ruským producentom ropy, podpísali dohodu o vytvorení spoločného podniku Jermak Neftegaz LLC v Rusku zameraného na prieskum ložísk ropy. Spoločnosť BP plánuje do spoločného podniku investovať do 300 mil. USD. BP a Rosnefť o tom informovali vo vyhlásení v piatok. Dohodu podpísali na Petrohradskom medzinárodnom ekonomickom fóre generálny riaditeľ firmy Rosnefť Igor Sečin a šéf BP Russia David Campbell.

Príspevkom firmy Rosnefť do spoločného podniku budú jej povolenia na prieskum a ťažobné zariadenia. Dcérske firmy spoločnosti Rosnefť prvé vrty uskutočnia v oblastiach svojich ložísk na východnej a západnej Sibíri. Rosnefť bude mať v spoločnom podniku Jermak 51-percentný podiel a firme BP bude patriť 49 %. Prieskumné práce sa majú začať počas budúcej zimy.

„Tieto dohody slúžia ako príklad širokej spolupráce s firmou BP, ktorá je pre Rosnefť strategickým partnerom a najväčším minoritným akcionárom,“ povedal po podpise Sečin. „V terajšom prostredí nízkych cien ropy pokračujeme v hľadaní príležitostí pre budúci rast,“ konštatoval šéf BP Russia.

Odporúčané článkyČo si o tom myslíte?