Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Ropa ťažba more
Ilustračné foto freedigitalphotos.net
10. februára 2014 17:34 PlynAktuality od vEnergetike.skSITA

Británia nevylučuje rozdelenie firmy British Gas

Minister energetiky Ed Davey uviedol, že existujú dôkazy, podľa ktorých British Gas má tendenciu účtovať si ceny patriace v posledných troch rokoch medzi najvyššie. Krajina podľa neho nevylučuje rozdelenie firiem, u ktorých sa zistí sila monopolu.

Bývalý britský plynárenský monopol British Gas, ktorý je stále najväčšou plynárenskou spoločnosťou v krajine, by štát mohol rozdeliť na menšie firmy, aby sa ukončilo účtovanie prehnane vysokých ziskových marží. Uviedol to v pondelok britský minister energetiky Ed Davey. „Existujú dôkazy, že British Gas, ktorý má na domácom trhu s plynom najväčší podiel, má tendenciu účtovať si ceny patriace v posledných troch rokoch medzi najvyššie a je v priemere najviac ziskový,“ napísal Davey v liste energetickému regulačnému úradu Ofgem.

Británia uvažuje o možnostiach, ako vyriešiť akúkoľvek nespravodlivosť v oblasti cien „vrátane rozdelenia firiem, u ktorých sa zistí sila monopolu na úkor spotrebiteľov,“ konštatoval minister. Spoločnosť British Gas však uviedla, že jej zisková marža, ktorá je v priemere na úrovni 5 %, je nevyhnutná pre realizáciu investícií a zabezpečenie dodávok energií.

Britská vláda začala vlani kontrolovať hospodársku súťaž na trhu s energiami, aby reagovala na spotrebiteľské sťažnosti v súvislosti s rastúcimi účtami za energie. Prvé výsledky z pripravovanej správy má zverejniť v závere marca.

Témy

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Odporúčame