Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.

Británia chce väčšiu konkurenciu na trhu s energiami

Elektrické vedenie elektrina
Ilustračné foto SITA

Minister energetiky Veľkej Británie Ed Davey chce, aby sa do konca tohto desaťročia trhový podiel malých dodávateľov energií strojnásobil a aby im z celkového trhu patrilo 30 %.

Britský minister energetiky Ed Davey chce, aby sa trhový podiel malých firiem na celkových dodávkach energií v krajine do konca tohto desaťročia strojnásobil. Minister to uviedol vo vyhlásení, ktoré zverejnil v pondelok. V tomto roku sa trhový podiel malých dodávateľov energií vo Veľkej Británii zdvojnásobil a z celkového trhu im patrí takmer 10 %.

„Chcem ísť ďalej a dosiahnuť, že do konca tohto desaťročia budú mať trhový podiel 30 %,“ povedal o malých dodávateľoch energií minister Davey. Britskí odberatelia energií odchádzajú od šestice najväčších dodávateľov na protest proti slabým zákazníckym službám a vysokým účtom. Britský úrad na ochranu konkurencie v súčasnosti uskutočňuje hĺbkové prešetrovanie, či šestica najväčších dodávateľov energií neporušovala hospodársku súťaž. Mohlo by to viesť k rozdeleniu niektorých spoločností.

Šesticu najväčších britských dodávateľov energií tvoria firmy SSE, British Gas, Scottish Power, E.ON, RWE npower a EDF Energy. Ceny energií v krajine sa stali významnou politickou agendou pred rokom, kedy opozičná Labouristická strana sľúbila, že v prípade víťazstva v nasledujúcich voľbách zmrazí ceny energií.

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Dátum 15. decembra 2014 12:15

Odporúčame

Zavrieť

Používaním tejto stránky súhlasíte s ukladaním cookies. Viac info tu...