Brexit stále vplýva na ceny ropy

28. júna 2016 11:24
SITA

Britská ropa Brent si odpísala 2,6 % a uzavrela na 47,16 USD za barel, pričom počas obchodovacieho dňa klesla aj na sedemtýždňové minimum 46,69 USD za barel.

Ropa ceny
Ilustračné foto. Victor Habbick/FreeDigitalPhotos.net

Ceny ropy v pondelok klesli o takmer 3 %. Trh reagoval na posilnenie dolára a na neistotu vyvolanú nečakaným výsledkom britského referenda o vystúpení z Európskej únie. Podľa agentúry Reuters hrozí, že prevládajúca neistota na trhu podlomí tohtoročné oživenie cien komodity. Ropa oproti štvrtkovej záverečnej hodnote stratila takmer 8 %, čo predstavuje najväčší dvojdňový pokles cien za takmer päť mesiacov. Navyše dolár vzrástol na 3,5-mesačné maximum, čo znamená, že komodity denominované v americkej mene sú pre držiteľov iných mien drahšie.

Trh takmer nereagoval na pozitívnu správu spoločnosti Genscape, podľa ktorej zásoby ropy v termináli Cushing v štáte Oklahoma minulý týždeň klesli o viac ako 1,3 mil. barelov. Britská ropa Brent si odpísala 2,6 % a uzavrela na 47,16 USD za barel, pričom počas obchodovacieho dňa klesla aj na sedemtýždňové minimum 46,69 USD za barel. Ľahká americká ropa oslabila o 2,8 % na 46,33 USD za barel.

Odporúčané články

Súvisiace témy:


Čo si o tom myslíte?