Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Ropa ceny
Ilustračné foto. Victor Habbick/FreeDigitalPhotos.net
28. júna 2016 11:24 Ropa a pohonné látkyAktuality od vEnergetike.skSITA

Brexit stále vplýva na ceny ropy

Ceny ropy v pondelok klesli o takmer 3 %. Trh reagoval na posilnenie dolára a na neistotu vyvolanú nečakaným výsledkom britského referenda o vystúpení z Európskej únie. Podľa agentúry Reuters hrozí, že prevládajúca neistota na trhu podlomí tohtoročné oživenie cien komodity. Ropa oproti štvrtkovej záverečnej hodnote stratila takmer 8 %, čo predstavuje najväčší dvojdňový pokles cien za takmer päť mesiacov. Navyše dolár vzrástol na 3,5-mesačné maximum, čo znamená, že komodity denominované v americkej mene sú pre držiteľov iných mien drahšie.

Trh takmer nereagoval na pozitívnu správu spoločnosti Genscape, podľa ktorej zásoby ropy v termináli Cushing v štáte Oklahoma minulý týždeň klesli o viac ako 1,3 mil. barelov. Britská ropa Brent si odpísala 2,6 % a uzavrela na 47,16 USD za barel, pričom počas obchodovacieho dňa klesla aj na sedemtýždňové minimum 46,69 USD za barel. Ľahká americká ropa oslabila o 2,8 % na 46,33 USD za barel.

Témy

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Odporúčame