Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Ilustračné foto
Miestny úrad Bratislava-Ružinov ruzinov.sk
5. septembra 2013 11:21 ElektrinaSpotrebiteľ od vEnergetike.skSITA

Bratislavský Ružinov uprednostnil alternatívneho dodávateľa

Alternatívnym dodávateľom energií sa darí so svojou ponukou oslovovať aj samosprávy. Príkladom je spoločnosť Pow-en, a.s., ktorá bude dodávať elektrinu bratislavskej mestskej časti Ružinov. Za dodávku viac ako 6,6 miliónov kilowatthodín elektriny zinkasuje alternatívny dodávateľ takmer 317 tisíc eur.

Spoločnosť Pow-en bude dodávať elektrinu pre školy, škôlky, domy seniorov a iné organizácie v správe ružinovskej samosprávy až do konca roka 2015. V tomto roku ešte firma dodáva Ružinovu 640 tisíc kilowatthodín elektriny. V budúcom roku by to malo byť viac ako 1,6 miliónov kilowatthodín a v nasledujúcom necelých 4,4 miliónov kilowatthodín elektriny.

Ako vyplýva z vestníka verejného obstarávania, alternatívneho dodávateľa si bratislavská mestská časť vybrala prostredníctvom elektronickej aukcie. V rámci nej dostala štyri ponuky. Najnižšia ponuka bola na úrovni 345 tisíc eur a najvyššia 405 tisíc eur. Jediným kritériom vyhodnotenia tendra bola najnižšia cena za dodávku elektriny. Ružinovu sa pri uzatváraní zmluvy s víťazom tendra, spoločnosťou Pow-en, podarilo ešte stlačiť sumu za dodávku elektriny na spomínaných 317 tisíc eur.

Akciová spoločnosť Pow-en je obchodníkom na trhu s elektrinou a dodávateľom elektriny pre koncových zákazníkov. Na slovenskom trhu s elektrickou energiou pôsobí od roku 2007. Podnik zabezpečuje na trhu projektový inžiniering, realizáciu projektov, výrobu, obchod a dodávku elektriny, či poradenstvo pri úsporách energií. Firma vlastní paroplynový cyklus s výkonom 80 megawattov a prevádzkuje energetické zdroje s výkonom 96 megawattov.

Témy

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Odporúčame

Zavrieť

Web obsahuje cookies. Prevádzkovateľ webu nezbiera žiadne osobné údaje, ak nie ste registrovaný. Web obsahuje prvky tretích strán. Viac k: Ochrana osobných údajov a cookies