Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
OZE obnoviteľné zdroje slnečná energia
Ilustračné foto. pixabay.com
21. mája 2017 14:00 Energetika všeobecneSpotrebiteľ od vEnergetike.skvEnergetike.sk

Bratislavský región zabojuje o dotácie na malé OZE

Po dlhšom čase sa budú môcť slovenské domácnosti z Bratislavského samosprávneho kraja uchádzať o dotácie na kúpu a inštaláciu malého obnoviteľného zdroja energií (OZE). Slovenská inovačná a energetická agentúra plánuje 23. mája o 15. hodine vyhlásiť desiate kolo podávania žiadostí o poukážky na slnečné kolektory, kotly na biomasu a tepelné čerpadlá. „Na toto kolo sme vyčlenili 1,2 milióna eur. Vydaných by malo byť 588 poukážok,“ uviedol vedúci oddelenia komunikácie SIEA Stanislav Jurikovič.

SIEA upozorňuje, že je to jediné tohtoročné kolo, v rámci ktorého môžu požiadať o podporu domácnosti v Bratislavskom kraji. „Ďalšie zostávajúce prostriedky v predpokladanej výške 300 tisíc eur a prostriedky, ktoré sa uvoľnia po nevyužitých vydaných poukážkach, budú k dispozícii až v roku 2018,“ spresnil Jurikovič. Výška celkovej vyčlenenej sumy pre domácnosti v Bratislavskom samosprávnom kraji je podľa neho od začiatku projektu presne limitovaná. „Dôvodom stanovenia konkrétnej sumy je, že tento kraj patrí medzi viac rozvinuté regióny a platia v ňom iné podmienky pri určovaní miery európskej podpory,“ konštatoval Jurikovič.

V deviatom kole projektu Zelená domácnostiam sa dostalo k štátnej podpore na fotovoltické panely 306 domácností. Skončilo po piatich minútach 30 sekundách. Z projektu s celkovým rozpočtom 45 miliónov eur bolo doteraz preplatených viac ako šesťtisíc poukážok za takmer 13,5 milióna eur. Ďalšie poukážky v hodnote 5,5 milióna eur už majú domácnosti k dispozícii, alebo čakajú na preplatenie.

Témy

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Odporúčame