Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
PPC paroplyn
Bratislavský paroplyn paroplyn.sk
25. augusta 2016 12:23 ElektrinaAktuality od vEnergetike.skvEnergetike.sk/SITA

Bratislavský paroplyn má nového majiteľa

Levická spoločnosť Istroenergo predala bratislavský paroplynový cyklus. Novým majiteľom sa stal investičný fond Avant Energy patriaci do skupiny Avant, ktorej majoritným majiteľom je česká finančná skupina Natland Group. „Táto investícia je pevným základným kameňom, na ktorom budeme stavať investičnú stratégiu zameranú na obnoviteľné zdroje,“ uviedol pre portál vEnergetike.sk zakladateľ a partner skupiny Natland Group Tomáš Raška.

Kúpili dve firmy

Súčasťou transakcie sú dve spoločnosti. Jednou je firma PPC Energy, ktorá v areáli bratislavského paroplynu prevádzkuje vysoko výkonnú elektráreň s výkonom 58 megawattov uvedenú do prevádzky v roku 2007. V tejto elektrárni sa od minulého roka realizuje rekonštrukcia za účelom rozšírenia funkčnosti elektrárne o využitie energie zo spalín turbín. Z elektrárne tak vznikne viacúčelové kogeneračné zariadenie na výrobu energie a tepla s elektrickým výkonom 58 megawattov a tepelným výkonom 60 megawattov.

Druhou spoločnosťou je PPC Investment, ktorá prevádzkuje v areáli bratislavského paroplynu kogeneračnú elektráreň s kombinovaným paroplynovým cyklom uvedenú do prevádzky v roku 1998. Výrobný blok sa skladá z plynovej turbíny, kotla na odpadné teplo a parnej turbíny s celkovým elektrickým výkonom 218 megawattov a tepelným výkonom 200 megawattov. Kotol a parná turbína elektrárne však v súčasnosti nie sú v prevádzke, energiu produkuje len plynová turbína s nominálnym výkonom 157 megawattov.

Hľadajú ďalšie investície

Predseda predstavenstva investičnej spoločnosti Avant Pavel Doležal nechcel prezradiť hodnotu kontraktu. „Cenu nebudeme zverejňovať,“ povedal pre portál vEnergetike.sk Doležal, ktorý nevylúčil ďalšie investície do slovenskej energetiky. „Zatiaľ však nemáme vo výhľade žiadnu investíciu,“ konštatoval Doležal.

Investičná spoločnosť Avant sa primárne špecializuje na zakladanie a správu fondov kvalifikovaných investorov. Spravuje 34 investičných fondov s celkovou hodnotou majetku vyše 18 miliárd českých korún (CZK). Investuje do komerčných nehnuteľností, bytových projektov, poľnohospodárskej pôdy, pohľadávok, umeleckých diel a majetkových účastí v začínajúcich projektoch.

Témy

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Odporúčame

Zavrieť

Web obsahuje cookies. Prevádzkovateľ webu nezbiera žiadne osobné údaje, ak nie ste registrovaný. Web obsahuje prvky tretích strán. Viac k: Ochrana osobných údajov a cookies