Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
PPC paroplyn
Bratislavský paroplynový cyklus despiteborders.com
25. novembra 2014 12:24 Energetika všeobecneAktuality od vEnergetike.skSITA

Bratislavský paroplyn čaká prestavba

Spoločnosť PPC Energy plánuje v už existujúcom energetickom zdroji inštalovať horúcovodný kotol. Vďaka nemu chce zvýšiť účinnosť energetického zariadenia.

Bratislavský paroplynový cyklus onedlho prejde rekonštrukciou. Spoločnosť PPC Energy totiž plánuje v už existujúcom energetickom zdroji inštalovať horúcovodný kotol s integrovaným parovodným okruhom a následným vyvedením tepelného výkonu. „Cieľom navrhovanej zmeny je zvýšenie účinnosti zhodnotenia vstupného paliva využitím odpadného tepla na výrobu a distribúciu pary,“ uviedla spoločnosť v oznámení o zmene navrhovanej činnosti, ktoré predložila kompetentným orgánom.

Po inštalácii horúcovodného kotla by sa celková účinnosť energetického zariadenia, tak elektrická ako aj tepelná, zvýšila zo súčasných 37 % na 76 %. „V minulom roku bola technológia PPC Energy v prevádzke iba približne 36 hodín, pri novom stave sa uvažuje s 8 240 prevádzkovými hodinami za rok,“ uviedol investor, ktorý výšku investície nezverejnil.

Spoločnosť PPC Energy patrí firme PPC Energy CZ. Jej materskou spoločnosťou je PPC Investments. Túto firmu predala investičná skupina Penta spoločnosti EI Group, ktorá patrí do skupiny levickej firmy Istroenergo International. Closing predaja PPC sa uskutočnil koncom júla tohto roka. PPC prevádzkuje 218 megawattový a 58 megawattový kogeneračný zdroj v Bratislave. V PPC Penta pôsobila od roku 2004. V roku 2013 dosiahlo PPC tržby vo výške 132 mil. eur.

Témy

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Odporúčame