Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Rafinéria Slovnaft
Rafinéria Slovnaft slovnaft.sk
2. novembra 2018 6:43 Energetika všeobecneSpotrebiteľ od vEnergetike.skvEnergetike.sk/SITA

Bratislavská rafinéria pomôže svojim susedom

V pilotnej fáze programu môžu o financovanie požiadať subjekty v bezprostrednom okolí Slovnaftu v mestských častiach Vrakuňa, Podunajské Biskupice a v obci Rovinka.

Nový grantový program Dobrý sused, ktorý má pomôcť komunite v okolí bratislavskej rafinérie, štartuje spoločnosť Slovnaft v spolupráci s Nadáciou Ekopolis. Aktívni občania, lokálne samosprávy a organizácie majú možnosť zlepšiť kvalitu života vo svojom bezprostrednom okolí a získať pre svoj nápad grant do výšky 4 000 eur. Ako informovala Martina Ragalová z nadácie Ekopolis, podporia zmysluplné projekty v oblasti sociálneho rozvoja, podpory kultúry a budovania vzťahov miestnych komunít. Slovnaft na ich realizáciu rozdelí 25 000 eur. V pilotnej fáze programu môžu o financovanie požiadať subjekty v bezprostrednom okolí Slovnaftu v mestských častiach Vrakuňa, Podunajské Biskupice a v obci Rovinka.

Grantový program Dobrý sused je zameraný na napĺňanie potrieb lokálnych komunít, pričom súčasťou podporených projektov má byť spolupráca aktívnych občanov, samospráv, školských zariadení a občianskych združení. Žiadatelia môžu predkladať projekty na sprístupnenie kultúrne a spoločensky zaujímavých lokalít, projekty športovo-rekreačného charakteru podporujúce trávenie voľného času, budovanie zázemia pre rozvoj vodáckeho, cyklistického športu a turistiky, projekty na organizáciu kultúrno-spoločenských podujatí a podobne. O grant môžu požiadať registrované mimovládne neziskové organizácie, základné, stredné a materské školy, centrá voľného času a komunitné centrá, mestské časti a obce: Vrakuňa, Podunajské Biskupice a Rovinka. Grantová výzva je otvorená od októbra 2018 až do vyčerpania finančných prostriedkov. Podporené projekty musia byť zrealizované do troch mesiacov od pridelenia grantu.

„Rafinéria v Bratislave je vďaka najnovším technológiám použitým pri spracovaní ropy jednou z najmodernejších v Európe. Vplyv našej každodennej činnosti však nie je nebadateľný a najviac to pociťujú naši susedia. Aj preto v pilotnej fáze chceme podporiť snahu aktívnych ľudí takpovediac „za naším plotom“ a spraviť z ich okolia ešte lepšie miesto pre život,“ uviedol výkonný riaditeľ Slovnaftu Gabriel Szabó.

Bližšie informácie o kritériách programu a formulár žiadosti nájdu žiadatelia na www.slovnaftludom.sk a www.ekopolis.sk.

Témy

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Odporúčame