Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Slovnaft
Ilustračné foto freedigitalphotos.net
8. decembra 2017 12:46 Ropa a pohonné látkySpotrebiteľ od vEnergetike.skvEnergetike.sk/SITA

Bratislavská rafinéria pokračuje v zbieraní použitého kuchynského oleja

Slovenské domácnosti v súčasnosti môžu odovzdať použitý olej už na 162 čerpacích staniciach v 84 mestách a obciach.

Spoločnosť Slovnaft pokračuje v zbieraní použitého kuchynského oleja. Za približne šesť rokov vyzbierala bratislavská rafinéria 60 ton použitého oleja. Z neho následne partnerská spoločnosť Meroco vyrába biopalivovú zložku do motorovej nafty. „Slovenským domácnostiam v súčasnosti výrazne rozširujeme možnosť odovzdať použitý kuchynský olej. Zvýšili sme počet čerpacích staníc, na ktorých zbierame použitý olej z domácností. Možno ho odovzdať už na 162 čerpacích staniciach v 84 mestách a obciach,“ uviedol hovorca Slovnaftu Anton Molnár.

Z jedného litra použitého kuchynského oleja sa vyrobí 0,9 litra biopalivovej zložky. „Domácnosti môžu zbierať akýkoľvek rastlinný kuchynský olej. Po vyprážaní z fritéz, ale aj olej, ktorý slúžil ako nálev rýb, zeleniny či syra. Dôležité je zbierať čistý olej, bez zvyškov potravín, šťavy z mäsa a vody,“ dodal Molnár s tým, že nazbieraný olej potom stačí odovzdať obsluhe na čerpacej stanici.

Zoznam čerpacích staníc, kde je možné odovzdať použitý kuchynský olej nájdete na TEJTO STRÁNKE.

Témy

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Odporúčame