Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Slovnaft
Dokovacia stanica
29. júna 2018 9:26 Energetika všeobecneSpotrebiteľ od vEnergetike.skvEnergetike.sk

Bratislavčania si musia na bikesharing ešte počkať

V rámci zavedenia novej európskej smernice na ochranu osobných údajov GDPR sa Slovnaft a hlavné mesto rozhodli pre dodatočné bezpečnostné opatrenia pri správe systému.

Bratislavská rafinéria Slovnaft a hlavné mesto Bratislava avizovali spustenie bratislavského bikesharingu Slovnaft BAjk na začiatok letných prázdnin. Partneri si však po internom testovaní služby vyžiadali čas na jej doladenie v záujme zvýšenia užívateľského komfortu. „V rámci zavedenia novej európskej smernice na ochranu osobných údajov GDPR sa partneri projektu takisto rozhodli pre dodatočné bezpečnostné opatrenia pri správe systému. Zároveň obaja partneri  pracujú s novými podnetmi cyklistických organizácií a budúcich užívateľov na umiestnenie dokovacích staníc. Už predstavená mapa systému sa tak ešte počas pilotnej prevádzky doplní o nové miesta,“ vysvetlil hovorca Slovnaftu Anton Molnár.

Službu Slovnaft BAjk spustí Slovnaft a hlavné mesto Bratislava počas letných mesiacov. „Spočiatku pôjde o testovanie systému v uliciach Bratislavy s vybranými užívateľmi zo spoločnosti Slovnaft, zamestnancami magistrátu a vybranými užívateľmi z verejnosti, ktorí sa zapojili do súťaže na www.slovnaftbajk.sk,“ konštatoval Molnár.

Služba Slovnaft BAjk je súčasťou nových podnikateľských aktivít v rámci skupiny MOL, ktorej členom je aj Slovnaft. V rámci stratégie skupiny MOL by do roku 2030 oblasť zdieľanej ekonomiky mala zohrávať jednu z dôležitých úloh. V Budapešti je skupina MOL už štvrtý rok aktívna pri mestskom zdieľaní bicyklov pod značkou MOL Bubi a v januári 2018 spustila aj systém zdieľania áut pod názvom MOL Limo.

Témy

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Odporúčame