Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Ilustračné foto
Ilustračné foto FreeDigitalPhotos.net
6. októbra 2015 10:41 Ropa a pohonné látkyAktuality od SITASITA

BP zaplatí za únik ropných látok viac ako 20 mld. USD

Pokuta súvisí s únikom ropných látok v Mexickom zálive v roku 2010. Ide o najvyššie peňažné vyrovnanie tohto druhu v histórii USA.

Spoločnosť BP zaplatí na pokutách viac ako 20 mld. USD a tým uspokojí takmer všetky nároky spojené s únikom ropy v Mexickom zálive spred piatich rokov. Ide o najvyššie peňažné vyrovnanie tohto druhu v histórii USA. Uviedla to americká ministerka spravodlivosti Loretta Lynchová. Dohoda o vyrovnaní, ktorá sa prvýkrát objavila v júli, tak zvyšuje sumu 43,8 mld. USD, ktorú spoločnosť už skôr odložila ako rezervu na riešenie sporov. Suma, ktorú musela spoločnosť BP doteraz celkovo vynaložiť v súvislosti s únikom ropy je vo výške 53,8 mld. USD pred zdanením.

Pokuta, o ktorej hovorila Lynchová, je vyššia ako 18,7 mld. USD dohodnutých v lete. Lynchová totiž zahrnula obnovovacie práce, s ktorými spoločnosť BP už skôr súhlasila. Tieto práce majú hodnotu jednej miliardy dolárov. Jadro dohody tvorí suma 7,1 mld. USD, ktorú BP zaplatí za poškodenie prírodných zdrojov, suma 5,5 mld. USD, ktorú spoločnosť zaplatí v súlade s legislatívou chrániacou čistotu vody a čiastka 4,9 mld. USD, ktorá je platbou smerujúcou štátu.

Témy

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Odporúčame

Zavrieť

Web obsahuje cookies. Prevádzkovateľ webu nezbiera žiadne osobné údaje, ak nie ste registrovaný. Web obsahuje prvky tretích strán. Viac k: Ochrana osobných údajov a cookies