Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Bohunice Jaslovské atómová elektráreň SE
Večerný pohľad na závod Atómové elektrárne Bohunice SITA
12. júna 2014 13:28 ElektrinaAktuality od vEnergetike.skSITA

Bohunický jadrový blok čaká generálka

Na treťom jadrovom bloku Slovenské elektrárne okrem iného čiastočne vymenia jadrové palivo.

Tretí blok Atómovej elektrárne Bohunice V2 čaká od soboty generálna oprava. Táto oprava je treťou v pláne generálnych opráv slovenských atómových elektrární na rok 2014. „K činnostiam, ktoré budú realizované v rámci plánovanej opravy patria štandardné údržbové práce a čiastočná výmena paliva reaktora tretieho bloku,“ informovala hovorkyňa Slovenských elektrární (SE) Janka Burdová.

Dva jadrové bloky elektrárne V2 boli uvedené do prevádzky v rokoch 1984 a 1985. Majú inštalovaný výkon 1 010 megawattov. Reaktorové bloky elektrárne V2 predstavujú v porovnaní s odstavenými blokmi elektrárne V1 novšiu, z hľadiska jadrovej bezpečnosti vylepšenú sériu blokov VVER 440. Slovenské elektrárne investovali do modernizácie oboch blokov elektrárne V2 od roku 2002 približne 500 mil. eur. Životnosť jadrových blokov v Jaslovských Bohuniciach bola pôvodne naprojektovaná na tridsať rokov a bude dosiahnutá v roku 2014 pre tretí blok a v roku 2015 pre štvrtý blok. Slovenské elektrárne však už potrebné orgány požiadali o predĺženie životnosti dvoch bohunických blokov o ďalších tridsať rokov.

Témy

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Odporúčame

Zavrieť

Web obsahuje cookies. Prevádzkovateľ webu nezbiera žiadne osobné údaje, ak nie ste registrovaný. Web obsahuje prvky tretích strán. Viac k: Ochrana osobných údajov a cookies