Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Atómová elektráreň Jaslovské Bohunice
Atómová elektráreň Jaslovské Bohunice seas.sk
27. júna 2016 12:38 ElektrinaAktuality od vEnergetike.skSITA

Bohunická atómka je už v plnej prevádzke

Dva jadrové bloky Atómovej elektrárne Bohunice sú už v prevádzke. Slovenské elektrárne (SE) ukončili prifázovaním prvého turbogenerátora generálnu odstávku tretieho bloku elektrárne V2 s čiastočnou výmenou paliva. „Prvýkrát od roku 2004 boli v údržbe tretí aj štvrtý blok 37 dní súbežne, pričom dodávky zazmluvnených objemov elektriny a tepla boli počas tohto obdobia zabezpečené ostatnými zdrojmi a externými partnermi,“ informovala hovorkyňa Slovenských elektrární Janka Burdová.

V rámci odstávky tretieho bloku elektrárne uskutočnili štandardné práce na údržbe primárneho aj sekundárneho okruhu. V rámci dvojblokovej odstávky boli vykonané práce na spoločných častiach technickej a cirkulačnej vody. „Vychádzajúca para z chladiacich veží je viditeľným znakom, že obidva bloky Atómových elektrární Bohunice V2 sú v prevádzke. Harmonogram plánovaných odstávok na tento rok zavŕšime odstávkou druhého bloku Atómovej elektrárne Mochovce na jeseň,“ konštatovala Burdová.

Závod Atómové elektrárne Bohunice V2 sa nachádza na západnom Slovensku, neďaleko mesta Trnava. Elektrická energia sa tu vyrába v dvoch blokoch s tlakovodnými reaktormi typu VVER 440/V-213, ktoré boli k energetickej sieti postupne pripojené v rokoch 1984 a 1985. Od roku 2000 na blokoch V2 prebiehal program modernizácie v celkovej hodnote 500 miliónov eur, ktorý bol v roku 2010 ukončený zvýšením výkonu na 505 megawattov na každom bloku.

Témy

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Odporúčame

Zavrieť

Web obsahuje cookies. Prevádzkovateľ webu nezbiera žiadne osobné údaje, ak nie ste registrovaný. Web obsahuje prvky tretích strán. Viac k: Ochrana osobných údajov a cookies