Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Elektrické vedenie SEPS
Elektrické vedenie SITA
16. septembra 2013 11:55 Energetika všeobecneAktuality od vEnergetike.skSITA

Bohemia Energy preberie firmu České Energetické Centrum

Spoločnosť Bohemia Energy, ktorá v Českej republike dodáva elektrinu a plyn, prevezme stopercentný podiel vo firme České Energetické Centrum. Alternatívny dodávateľ energií tak zvýši počet svojich zákazníkov v Českej republike na 550 tisíc. Spolu so svojou sesterskou spoločnosťou na Slovensku Slovakia Energy, ktorá taktiež ovládla slovenské Energetické Centrum, bude mať skupina Bohemia Energy vo svojom portfóliu 700 tisíc zákazníkov.

Spoločnosť Bohemia Energy nevylúčila expanziu aj na ďalšie energetické trhy v Európe. „Konkrétne máme v hľadáčiku Chorvátsko. Charakter ich energetického trhu pripomína Českú republiku krátko po liberalizácii trhu. Existuje tam jeden dominantný hráč a z alternatívnych dodávateľov je momentálne aktívna iba spoločnosť RWE,“ uviedol konateľ spoločnosti Bohemia Energy Jiří Písařík.

Spoločnosť Bohemia Energy patrí medzi najväčších alternatívnych dodávateľov elektriny a plynu v Českej republike. Bola založená v roku 2005, kedy začala s dodávkou elektriny malým a stredným podnikom. O rok neskôr už dodávala elektrinu aj domácnostiam. V roku 2008 začala firma obchodovať aj s plynom.

Témy

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Odporúčame