Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.

Blok 1 elektrárne Temelín pracuje naplno

ČEZ Temelín atómová elektráreň
Česká spoločnosť ČEZ zvýšila kapacitu Bloku 1 a každý z jadrových blokov elektrárne Temelín má od pondelka výkon 1 055 MW. ČEZ

Česká energetická spoločnosť ČEZ začala s plnou prevádzkou Bloku 1 jadrovej elektrárne Temelín. Vyplýva to z utorkového stanoviska spoločnosti. Česká spoločnosť ČEZ zvýšila kapacitu Bloku 1 a každý z jadrových blokov elektrárne Temelín má od pondelka výkon 1 055 MW. Elektráreň tak môže vyrábať o 600 tis. MWh elektrickej energie ročne viac.

Spoločnosť ČEZ Slovensko pôsobí aktívne na slovenskom trhu s dodávkami energií od roku 2010. Dodávku elektriny a zemného plynu ponúka na Slovensku všetkým kategóriám odberateľov. ČEZ Slovensko je členom českej energetickej skupiny ČEZ, ktorá je lídrom na energetickom trhu v strednej a juhovýchodnej Európe. Česká energetická skupina zabezpečuje dodávky energií pre viac než 9 miliónov zákazníkov v 11 krajinách Európy.

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Odporúčame

Zavrieť

Používaním tejto stránky súhlasíte s ukladaním cookies. Viac info tu...