Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Ropa ťažba
Ilustračné foto SITA/AP
24. augusta 2015 9:00 Ropa a pohonné látkyAktuality od vEnergetike.skSITA

Blíži sa zasadnutie OPEC-u. Zastaví sa pokles cien ropy?

Podľa Bijana Zanganeha, iránskeho ministra ropného priemyslu, by Irán súhlasil s núdzovým zasadnutím Organizácie krajín vyvážajúcich ropu.

Usporiadanie núdzového zasadnutia Organizácie krajín vyvážajúcich ropu (OPEC) by mohlo byť efektívne v súvislosti so zastavením poklesu cien ropy. V nedeľu to uviedol Bijan Zanganeh, iránsky minister ropného priemyslu. Podľa jeho slov by Irán súhlasil s núdzovým zasadnutím. Informovala o tom agentúra Shana.

Predstavitelia OPEC-u by sa nemali stretnúť skôr ako 4. decembra, hoci Alžírsko vyzýva na núdzové zasadnutie. Aj keď pre zvolávanie núdzového zasadnutia platí pravidlo jednoduchej väčšiny v rámci dvanástich členských krajín, niektorí delegáti hovoria o tom, že zasadnutie je nepravdepodobné, kým s ním nebude súhlasiť Saudská Arábia.

Októbrové dodávky americkej ropy v piatok klesli o 87 centov na 40,45 USD za barel. Počas dňa sa táto cena pritom dostala na 39,86 USD za barel. Počas uplynulých ôsmich týždňov sa ceny americkej ropy znížili o 33 %. Ide o najdlhšie obdobie poklesu od roku 1986. Ceny ropy Brent v piatok klesli o 1,16 USD na 45,46 USD za barel.

Témy

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Fuelcng SPP

Testovacie jazdy ukázali výhodnosť paliva LNG

10. decembra 2018 Plyn, Aktuality

SPP uskutočnil emisné testy a testovacie jazdy nákladných ťahačov na LNG. Zrealizované testovacie jazdy ukázali podľa manažéra projektu fuelCNG Petra Mozoláka ekonomickú výhodnosť použitia skvapalneného zemného plynu v nákladnej doprave.

Odporúčame

Zavrieť

Web obsahuje cookies. Prevádzkovateľ webu nezbiera žiadne osobné údaje, ak nie ste registrovaný. Web obsahuje prvky tretích strán. Viac k: Ochrana osobných údajov a cookies