Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Plyn plynovod Eustream
Ilustračné foto. SITA
11. septembra 2014 13:57 PlynAktuality od vEnergetike.skSITA

Blíži sa ďalšie trojstranné rokovanie o plyne

Ukrajina, Rusko a Európska komisia sa stretnú na novom kole rokovaní o spore Kyjeva a Moskvy, týkajúcom sa cien za plyn, 20. septembra v Berlíne. Rusko však zatiaľ podľa ruského rezortu energetiky nedostalo pozvánku.

Predstavitelia Ukrajiny, Ruska a Európskej komisie (EK) sa stretnú na novom kole rokovaní o spore Kyjeva a Moskvy, ktorý sa týka cien za plyn, 20. septembra. Informovala o tom hovorkyňa Európskej komisie (EK) Marlene Holznerová. „Poznáme dátum trojstranných rokovaní medzi ruskými partnermi, ukrajinskými partnermi a nami. Bude to 20. septembra v Berlíne,“ povedala Holznerová. Ruské ministerstvo energetiky však vo štvrtok uviedlo, že zatiaľ pozvánku na trojstranné rokovania nedostalo. „O termíne nevieme a pozvánku sme nedostali,“ uviedol rezort.

Holznerová zároveň uviedla, že Poľsko informovalo EK o obmedzeniach dodávok plynu z Ruska. „Dostali sme informáciu o tom, že poľské úrady v súčasnosti pátrajú po príčinách. Zisťujú, či ide o príčiny obchodnej alebo technickej povahy,“ povedala Holznerová.

Ešte diskutujú

Ruské ministerstvo energetiky vo štvrtok dostalo pozvánku od Európskej komisie (EK) na trojstranné rokovanie medzi Ruskom, Ukrajinou a EK. Témou rokovaní je spor medzi Ruskom a Ukrajinou o cenách plynu. Zo stanoviska EK vyplýva, že rokovania sa uskutočnia 20. septembra v Berlíne. Ruské ministerstvo energetiky však uviedlo, že o mieste a dátume rokovania sa ešte diskutuje. „V súčasnosti zainteresované strany diskutujú o mieste a dátume stretnutia,“ uviedol ruský rezort energetiky vo svojom stanovisku.

Témy

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Odporúčame