Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Svetlo
Ilustračné foto SITA
8. februára 2013 0:00 ElektrinaSpotrebiteľ od vEnergetike.skSITA

Bez elektriny zostáva na východe 14 tis odberateľov

Východoslovenská distribučná, a.s. ešte stále nedodáva elektrickú energiu do 14 000 odberných miest na východnom Slovensku. Za uplynulých 24 hodín posilnili počty ľudí, ktorí v teréne pracujú na odstraňovaní následkov nepriaznivého počasia. Momentálne je v teréne 250 elektromontérov, technikov a majstrov. Priebežne pomáhajú energetikom aj dodávateľské spoločnosti. Aktuálny počet porúch sa podarilo znížiť na 28, vo štvrtok ich bolo vyše 70. Odstraňovanie porúch naďalej komplikuje nedostupnosť elektrozariadení zaviatych snehom ako i popadané stromy a konáre. Energetici tak musia v teréne okrem výmeny poškodených izolátorov, opravy poškodených konzol, vodičov a výmeny funkčných celkov odstraňovať aj popadané stromy a postaviť nové podperné body, ktoré zasiahli padajúce stromy, informovala Andrea Vlková z Východoslovenskej distribučnej.

Distribúcia elektriny je stále prerušená ešte v regiónoch Spišská Nová Ves, kde je bez elektriny približne 3 000 odberných miest. Bez energie sú v obciach a lokalitách Rolova Huta, Jaklovce, chatová oblasť v Rovnom, Kojšov, časť Margecian, Mária Huta, Jaklovce, Štefanská Huta, Švedlár, Uhorná, Smolník, Smolnícka Huta Poráč a Rudňany. V Prešove evidujú energetici prerušenie distribúcie elektriny pre približne 500 odberných miest. Bez elektriny sú obce Križovany a Ľubovec. V Bardejove je prerušená dodávka pre približne 6 500 odberných miest. Nezásobené sú obce a lokality Komárov – Marhaň, Nižný Hrušov, Nižný a Vyšný Orlík, Nižná a Vyšná Jedľová, Mirošov, Roztoky, Kečkovce, Dubinné, Kurima, Kožany, Nemcovce, Kučín, Porúbka, Hankovce, Havaj, Olšavica, Dubie, Kochanovce, Nižná Voľa, Bodružal, Príkra, Krajná Poľana, Vyšná a Nižná Písaná, Svidnička, Kolibáb a Ľubovec. V Košiciach je bez elektriny pre približne 1 000 odberných miest. Ide o obce a lokality Kavečany, časť Sokoľa, Alpinka a Lesopark, Zlatá Idka, Štós a Medzev. V Rožňave nemá elektrickú energiu približne 3 000 odberateľov. Nezásobené sú obce a lokality Kobeliarovo, Podsoľová, Čučma – Silica, Silická Brezová, Gočaltovo – chata Luník, chata SMZ, Ochtiná – aragonitová jaskyňa, Jelšava – chata Ryby, a jeden obchod v Zádielskej doline.

Témy

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Odporúčame

Zavrieť

Web obsahuje cookies. Prevádzkovateľ webu nezbiera žiadne osobné údaje, ak nie ste registrovaný. Web obsahuje prvky tretích strán. Viac k: Ochrana osobných údajov a cookies