Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Svetlo elektrina ceny
Ilustračné foto SITA
6. februára 2013 0:00 ElektrinaSpotrebiteľ od vEnergetike.skSITA

Bez elektriny sú ešte stovky domov v Babíne a Hruštíne

Po nočnej snehovej kalamite na Orave zostávajú bez elektriny ešte stovky domov najmä v Babíne a Hruštíne. Elektrické vedenie, ktoré v utorok v noci nevydržalo nápor mokrého snehu, sa dnes pracovníkom Stredoslovenskej energetiky- Distribúcie už podarilo vo väčšine prípadov opraviť. Z takmer 11 tisíc odberných miest odstránili poruchu na viac ako 10 tisíc miestach.

„Výpadky predstavujú v súčasnosti prerušenú dodávku a distribúciu elektriny pre približne 636 odberných miest, čím nezaznamenávame kalamitný stav. Výpadky majú aj naďalej značne klesajúci trend. Bez obnovenia dodávky a distribúcie je v súčasnosti na vymedzenom území šesť trafostaníc vysokého napätia, a to v oblasti Babín a Hruštín. Na odstraňovaní porúch sa aj naďalej intenzívne pracuje a dodávka elektriny bude v krátkom čase obnovená,“ uviedla pre agentúru SITA hovorkyňa spoločnosti Stredoslovenská energetika Jana Bolibruchová.

Mimoriadnu situáciu v súvislosti so snehovou kalamitou vyhlásilo na Orave šesť obcí. Oravská Lesná, Mútne, Beňadovo, Lokca, Vavrečka a Oravské Veselé mali problém najmä s neprejazdnými cestami a poškodeným elektrickým vedením.

Témy

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Odporúčame

Zavrieť

Web obsahuje cookies. Prevádzkovateľ webu nezbiera žiadne osobné údaje, ak nie ste registrovaný. Web obsahuje prvky tretích strán. Viac k: Ochrana osobných údajov a cookies