Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Pohonné látky benzín motorová nafta
Ilustračné foto FreeDigitalPhotos.net
13. marca 2017 11:53 Ropa a pohonné látkyAktuality od vEnergetike.skSITA

Benzín na americkom trhu zdražel

Podľa analytičky Trilby Lundbergovej však benzín v USA smeruje k miernemu zlacneniu, pretože ceny ropy klesajú a produkcia rafinérií je vysoká.

Priemerná cena galónu benzínu v USA sa za posledné dva týždne zvýšila o dva centy na úroveň 2,35 USD. Vyplýva to z prieskumu spoločnosti Lundberg. Analytička Trilby Lundbergová však uviedla, že napriek tomuto rastu benzín smeruje k miernemu zlacneniu, pretože ceny ropy klesajú a produkcia rafinérií je vysoká. V porovnaní s rovnakým obdobím minulého roka je teraz cena galónu benzínu v USA vyššia o 51 centov.

Najvyššia priemerná cena benzínu v USA bola v závere minulého týždňa v San Franciscu, a to na úrovni 3,03 USD za galón. Najlacnejší benzín bol v meste Baton Rouge v štátne Louisiana, kde motoristi za galón platili v priemere 2,03 USD. Priemerná cena nafty v USA počas uplynulých dvoch týždňov posilnila o pol centu, a to na 2,58 USD za galón.

Témy

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Odporúčame