Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Ropa ťažba
Ilustračné foto pixabay.com
13. novembra 2016 14:20 PlynAktuality od vEnergetike.skvEnergetike.sk

V bardejovskom okrese začnú hľadať plyn

Firma Alpine Oil and Gas je presvedčená, že má všetky potrebné povolenia na práce na skúšobnom vrte v obci Smilno.

Na severovýchode Slovenska v obci Smilno sa v týchto dňoch obnovia práce na skúšobnom vrte pre overenie prítomnosti ložiska zemného plynu. „V prípade, že bude vrt úspešný, bude plyn z vrtu v budúcnosti  transportovaný do miestnej distribučnej siete plynu, čo zníži potrebu dovozu plynu zo zahraničia,“ uviedla spoločnosť Alpine Oil and Gas s tým, že ak sa ukáže, že vrt nemá dostatočný potenciál, bude trvalo uzavretý a celé technické vybavenie bude odstránené. „Vrtné pracovisko bude následne uvedené do pôvodného stavu,“ doplnila spoločnosť.

Firma je presvedčená, že má na to všetky potrebné povolenia. „Prípravné práce a následné vŕtanie v danej lokalite sú realizované v súlade s platnými predpismi a slovenskými zákonmi. Pozemok, na ktorom sa prípravné a vŕtacie práce realizujú, máme v legálnom prenájme a taktiež plánujeme využívať verejnú prístupovú cestu k týmto pozemkom podľa platných predpisov a zákonov,“ uviedla firma.

Celý proces prípravných prác, vŕtacích prác a následných čerpacích skúšok by mal trvať približne dva mesiace. Po získaní údajov z čerpacích skúšok sa spoločnosť Alpine Oil and Gas rozhodne, či má záujem o ťažbu v lokalite, čo by vyústilo do procesu žiadosti o ťažobné rozhodnutie. Firma počas desiatich rokov preinvestovala do prieskumného územia približne 3,8 milióna eur.

Témy

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Odporúčame