Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Súd zákon právo
Ilustračné foto. suphakit73/freedigitalphotos.net
4. augusta 2015 11:09 ElektrinaAktuality od vEnergetikeSITA

Babišov brat mal podviesť ČEZ Slovensko. Hrozí mu väzenie.

V kauze má ísť o štyri roky starý prípad údajne nesplatenej pohľadávky spoločnosti ČEZ Slovensko vo výške takmer 200 tisíc eur, ktorú firma zastupovaná Alexandrom Babišom predala neuhradenú ďalej.

Bratovi českého vicepremiéra a ministra financií Andreja Babiša hrozí na Slovensku väzenie. Dostal sa totiž do sporu so slovenskou pobočkou energetickej spoločnosti ČEZ a čelí obžalobe v súvislosti s údajným podvodvom, ktorý mal poškodiť spoločnosť ČEZ Slovensko. Slovenská prokuratúra Babišovho mladšieho brata a ďalšiu osobu obžalovala z podvodu a v prípade dokázania viny im má hroziť až 15 rokov za mrežami. Informuje o tom portál e15.cz, ktorý sa odvoláva na informácie ďalšieho portálu neovlivni.cz.

Štvorročný prípad

V kauze má ísť o štyri roky starý prípad údajne nesplatenej pohľadávky spoločnosti ČEZ Slovensko vo výške takmer 200 tis. eur, ktorú firma zastupovaná Alexandrom Babišom predala ďalej. Pohľadávku mala firma, ktorú zastupoval, získať prevzatím väčšiny v sklárskom podniku Slovglass Poltár. Problémom je, že pohľadávku neuhradili a predali ju ďalej.

Viac sa dočítate na tejto stránke.

Témy

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Odporúčame