Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Plyn ceny energií
Ilustračné foto pixabay.com
3. novembra 2017 13:18 PlynSpotrebiteľ od vEnergetike.skSITA

Aukcia na predaj plynu nebola. Dodávatelia nemali záujem.

Historicky prvá aukcia na predaj plynu pre slovenské domácnosti sa nakoniec neuskutočnila. Organizátori aukcie, aplikácia FiiFree a portál Krotitelia energií, ju aj napriek záujmu domácností vyhlásili za neplatnú. „Do aukcie sa zapojilo 1 003 registrovaných domácností s celkovým ročným objemom spotreby 22 613 megawatthodín plynu. Napriek tomu sa do aukcie z oslovených dvanástich dodávateľov do aukcie zapojil iba jeden. Preto sme sa rozhodli aukciu vyhlásiť za neplatnú,“ uviedol spoluzakladateľ FiiFree Marián Dlugoš.

Dôvody neznáme

Organizátori nevedeli povedať, prečo bol zo strany dodávateľov taký malý záujem o aukciu. Tvrdia, že pred samotnou aukciou s dodávateľmi komunikovali a reagovali napríklad aj na medializované výhrady k výške poplatku, ktorý mali organizátorom zaplatiť dodávatelia. „Poplatok, ktorý mal zaplatiť víťazný dodávateľ, sme znížili na štvrtinu, teda na päťdesiat centov. Podľa dostupných informácií je takýto poplatok úplne štandardný a mal slúžiť na vykrytie nákladov aukcie a rozvoj aplikácie Fiifree,“ dodal Dlugoš.

Pokúsia sa znova?

Zatiaľ sa nevie, či sa aukcia na predaj plynu pre slovenské domácnosti zopakuje. Rozhodnutie o prípadnom zopakovaní aukcie chce urobiť tím Fiifree a Krotiteľov energií v najbližších týždňoch. „Ak sa zapojil jeden dodávateľ, znamená to, že podmienky boli akceptovateľné. Potrebujeme počuť od ostatných, v čom vlastne bol z ich pohľadu reálny problém,“ doplnil Dlugoš.

Domácnosti, ktoré sa registrovali do zrušenej aukcie plynu, sa podľa neho nemusia báť o svoje osobné údaje. „Keďže sa aukcia nekonala, nie je dôvod, aby sme údaje o spotrebiteľoch naďalej držali. Boli zbierané len pre účel aukcie a keďže tá neprebehla, tak budú zmazané,“ konštatoval Dlugoš.

Témy

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Odporúčame