Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.

Atómové elektrárne v Bohuniciach čaká oprava 4. bloku

Atómová elektráreň Jaslovské Bohunice
Atómová elektráreň v Jaslovských Bohuniciach SITA

Slovenské elektrárne (SE) začnú v prvú májovú sobotu generálnu opravu štvrtého bloku Atómových elektrární Bohunice V2. Informovala o tom hovorkyňa SE Jana Burdová. Oprava bude zahŕňať údržbové práce a čiastočnú výmenu paliva reaktora štvrtého bloku. Ide o druhú plánovanú generálnu opravu slovenských atómových elektrární v tomto roku. „Odstávky a opravy sú štandardnou súčasťou životného cyklu každej elektrárne a sú realizované ako dlhodobo plánovaný proces. Príprava každej odstávky začína s ročným predstihom,“ uviedla Burdová.

Vlastníkmi akcií Slovenských elektrární sú Fond národného majetku SR, ktorý kontroluje 34-percentný podiel a talianska spoločnosť Enel SpA, ktorá má 66 % akcií. Taliansky investor vstúpil do Slovenských elektrární v apríli 2006. Slovenské elektrárne sú najväčším výrobcom elektriny na Slovensku a druhým najväčším výrobcom elektriny v strednej a východnej Európe. Prevádzkujú 5 737 megawattov inštalovaného výkonu. Sú prevádzkovateľom dvoch jadrových elektrární, dvoch tepelných elektrární a 34 vodných elektrární.

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Odporúčame

Zavrieť

Používaním tejto stránky súhlasíte s ukladaním cookies. Viac info tu...