Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Atómová elektráreň Jaslovské Bohunice
Atómová elektráreň v Jaslovských Bohuniciach SITA
2. mája 2013 0:00 ElektrinaAktuality od vEnergetike.skSITA

Atómové elektrárne v Bohuniciach čaká oprava 4. bloku

Slovenské elektrárne (SE) začnú v prvú májovú sobotu generálnu opravu štvrtého bloku Atómových elektrární Bohunice V2. Informovala o tom hovorkyňa SE Jana Burdová. Oprava bude zahŕňať údržbové práce a čiastočnú výmenu paliva reaktora štvrtého bloku. Ide o druhú plánovanú generálnu opravu slovenských atómových elektrární v tomto roku. „Odstávky a opravy sú štandardnou súčasťou životného cyklu každej elektrárne a sú realizované ako dlhodobo plánovaný proces. Príprava každej odstávky začína s ročným predstihom,“ uviedla Burdová.

Vlastníkmi akcií Slovenských elektrární sú Fond národného majetku SR, ktorý kontroluje 34-percentný podiel a talianska spoločnosť Enel SpA, ktorá má 66 % akcií. Taliansky investor vstúpil do Slovenských elektrární v apríli 2006. Slovenské elektrárne sú najväčším výrobcom elektriny na Slovensku a druhým najväčším výrobcom elektriny v strednej a východnej Európe. Prevádzkujú 5 737 megawattov inštalovaného výkonu. Sú prevádzkovateľom dvoch jadrových elektrární, dvoch tepelných elektrární a 34 vodných elektrární.

Témy

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Odporúčame