Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.

Argentína a Repsol sa priblížili k dohode o podniku YPF

Repsol
Ilustračné foto. repsol.com

Španielsky energetický podnik dosiahol s argentínskou vládou predbežnú dohodu o postupe pri určení náhrady za podiel v znárodnenej argentínskej firme YPF.

Argentínska vláda a španielsky koncern Repsol sa predbežne dohodli na kompenzáciách za vyvlastnenie 51 % akcií energetického podniku YPF. V pondelok to oznámili predstavitelia spoločností Repsol a YPF. Predbežnú dohodu o postupe pri určení výšky odškodnenia potvrdil aj ďalší akcionár YPF, mexická spoločnosť Pemex. Repsol pôvodne žiadal od argentínskej vlády kompenzácie v sume 10,5 mld. USD. Zúčastnené strany podľa vyhlásenia tiež súhlasili so zastavením všetkých právnych sporov.

Dohode predchádzalo stretnutie predstaviteľov firmy Repsol so zástupcami vlád Argentíny, Španielska a Mexika v Buenos Aires. Bližšie údaje o dohode, ktorú musí ešte v stredu schváliť predstavenstvo Repsolu, zúčastnené strany nezverejnili. O znárodnení väčšinového podielu, ktorý mal v energetickom podniku YPF španielsky Repsol, rozhodla Argentína vlani v apríli.

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Odporúčame

Zavrieť

Používaním tejto stránky súhlasíte s ukladaním cookies. Viac info tu...