Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Repsol
Ilustračné foto. repsol.com
26. novembra 2013 13:43 Energetika všeobecneAktuality od vEnergetike.skSITA

Argentína a Repsol sa priblížili k dohode o podniku YPF

Španielsky energetický podnik dosiahol s argentínskou vládou predbežnú dohodu o postupe pri určení náhrady za podiel v znárodnenej argentínskej firme YPF.

Argentínska vláda a španielsky koncern Repsol sa predbežne dohodli na kompenzáciách za vyvlastnenie 51 % akcií energetického podniku YPF. V pondelok to oznámili predstavitelia spoločností Repsol a YPF. Predbežnú dohodu o postupe pri určení výšky odškodnenia potvrdil aj ďalší akcionár YPF, mexická spoločnosť Pemex. Repsol pôvodne žiadal od argentínskej vlády kompenzácie v sume 10,5 mld. USD. Zúčastnené strany podľa vyhlásenia tiež súhlasili so zastavením všetkých právnych sporov.

Dohode predchádzalo stretnutie predstaviteľov firmy Repsol so zástupcami vlád Argentíny, Španielska a Mexika v Buenos Aires. Bližšie údaje o dohode, ktorú musí ešte v stredu schváliť predstavenstvo Repsolu, zúčastnené strany nezverejnili. O znárodnení väčšinového podielu, ktorý mal v energetickom podniku YPF španielsky Repsol, rozhodla Argentína vlani v apríli.

Témy

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Odporúčame