Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Atómová elektráreň Temelín ČEZ
Pracovník v atómovej elektrárni Temelín. Francúzska Areva s odvolaním proti vylúčeniu z tendra na dostavbu českej atómky neuspela. ČEZ
26. júla 2013 14:03 ElektrinaAktuality od vEnergetike.skSITA

Areva neuspela s odvolaním proti vylúčeniu z tendra v ČR

Predseda českého Úradu pre ochranu hospodárskej súťaže (ÚOHS) Petr Rafaj zamietol odvolanie francúzskej spoločnosti Areva proti vylúčenie z tendra na dostavbu jadrovej elektrárne Temelín. Informoval o tom v piatok hovorca úradu. Rafaj potvrdil predchádzajúce rozhodnutie ÚOHS v prospech českej energetickej skupiny ČEZ. Tá vylúčila Arevu z tendra pre nesplnenie podmienok. Rozhodnutie znamená, že v súťaži zostávajú japonsko-americká firma Westinghouse a konzorcium pod vedením ruskej spoločnosti Atomstrojexport.

Spoločnosť ČEZ, ktorá je najväčším producentom energií v Českej republike, tento týždeň uviedla, že odkladá rozšírenie svojej jadrovej elektrárne v Temelíne. Dôvodom je pád českej vlády minulý mesiac, po ktorom zostáva budúcnosť energetickej politiky krajiny nejasná. ČEZ, ktorý pôvodne plánoval vybrať dodávateľa dvoch nových reaktorov do konca roku 2013, tvrdí, že odklad rozhodnutia o projekte v hodnote 10 mld. USD umožní novej vláde aktualizovať energetickú stratégiu a vyjednať dohody o nákupe energií s ČEZ-om.

Témy

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Odporúčame