Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Elektromobil
Lucid Motors lucidmotors.com
18. septembra 2018 11:52 Energetika všeobecneAktuality od vEnergetike.skSITA

Arabov zaujali elektromobily

Saudská Arábia investovala vyše 1 mld. USD do amerického výrobcu elektromobilov Lucid Motors.

Saudskoarabský štátny fond investoval viac ako 1 mld. USD do americkej firmy Lucid Motors podnikajúcej vo výrobe elektrických áut. O investícii sa rozhodlo len niekoľko týždňov po tom, ako šéf výrobcu elektromobilov Tesla Elon Musk tvrdil, že Saudská Arábia pomôže jeho firme, aby sa zmenila na súkromne vlastnenú spoločnosť.

Automobilka Lucid potrebuje saudskoarabské financie na podporu realizácie svojho cieľa, ktorý počíta s predajom prvého vozidla, Lucid Air, v roku 2020. Lucid plánuje investíciu použiť na dokončenie výstavby závodu v Arizone. Chystá sa v ňom zamestnať 2 tis. ľudí do roku 2022, kedy chce vyrábať 130 tis. áut ročne. Úvodná cena vozidla Lucid Air má byť 52 500 USD.

Investícia oznámená v pondelok predstavuje úspech pre začínajúcu kalifornskú spoločnosť Lucid Motors, v ktorej vedení je aj šesť bývalých manažérov výrobcu elektromobilov Tesla. V prípade Saudskej Arábie sa investícia považuje za odvážny krok, keďže desaťročia sa spoliehala na svoje ropné bohatstvo, ale teraz sa zdá, že je odhodlaná budovať viac diverzifikované portfólio.

(1 EUR = 1,1671 USD)

Témy

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Odporúčame