Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Ropa ťažba
Ilustračné foto SITA/AP
24. augusta 2015 18:13 Ropa a pohonné látkyAktuality od vEnergetike.skSITA

Arabi a Rusi asi spoja svoje sily pri ťažbe ropy na Sibíri

S firmou Mubadala Petroleum so Spojených arabských emirátov (SAE) najväčšia ruská ropná spoločnosť Rosnefť rokuje o spoločnej ťažbe z ložísk Tass Juriach a Verchnečonskoje na východnej Sibíri.

Ruská spoločnosť Rosnefť, ktorá je podľa objemu produkcie najväčšou ropnou spoločnosťou, kótovanou na burze, rokuje s firmou Mubadala Petroleum so Spojených arabských emirátov (SAE) o spoločnom rozvoji ťažby z ložísk Tass Juriach a Verchnečonskoje na východnej Sibíri. Informoval o tom v pondelok Kremeľ. Vlani sa z týchto dvoch ložísk podľa údajov ruského ministerstva energetiky vyťažilo približne 9 mil. ton ropy. Celkovo spoločnosť Rosnefť v minulom roku vyprodukovala 205 mil. ton ropy, čiže ťažila 4,1 mil. barelov denne.

Rosnefť sa stal najväčšou ropnou spoločnosťou na svete s akciami kótovanými na burze po tom, ako v roku 2013 za 55 mld. USD kúpil firmu TNK-BP. V uplynulých rokoch však Rosnefť rokuje o predaji podielov v rámci niektorých svojich najväčších ropných ložísk, vrátane ložiska Vankor na východnej Sibíri. V júni tohto roka sa Rosnefť dohodol na predaji 20-percentného podielu v ložisku Tass Juriach firme BP, ktorá je akcionárom spoločnosti Rosnefť.

Témy

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Odporúčame