Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.

Arabi a Rusi asi spoja svoje sily pri ťažbe ropy na Sibíri

Ropa ťažba
Ilustračné foto SITA/AP

S firmou Mubadala Petroleum so Spojených arabských emirátov (SAE) najväčšia ruská ropná spoločnosť Rosnefť rokuje o spoločnej ťažbe z ložísk Tass Juriach a Verchnečonskoje na východnej Sibíri.

Ruská spoločnosť Rosnefť, ktorá je podľa objemu produkcie najväčšou ropnou spoločnosťou, kótovanou na burze, rokuje s firmou Mubadala Petroleum so Spojených arabských emirátov (SAE) o spoločnom rozvoji ťažby z ložísk Tass Juriach a Verchnečonskoje na východnej Sibíri. Informoval o tom v pondelok Kremeľ. Vlani sa z týchto dvoch ložísk podľa údajov ruského ministerstva energetiky vyťažilo približne 9 mil. ton ropy. Celkovo spoločnosť Rosnefť v minulom roku vyprodukovala 205 mil. ton ropy, čiže ťažila 4,1 mil. barelov denne.

Rosnefť sa stal najväčšou ropnou spoločnosťou na svete s akciami kótovanými na burze po tom, ako v roku 2013 za 55 mld. USD kúpil firmu TNK-BP. V uplynulých rokoch však Rosnefť rokuje o predaji podielov v rámci niektorých svojich najväčších ropných ložísk, vrátane ložiska Vankor na východnej Sibíri. V júni tohto roka sa Rosnefť dohodol na predaji 20-percentného podielu v ložisku Tass Juriach firme BP, ktorá je akcionárom spoločnosti Rosnefť.

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Dátum 24. augusta 2015 18:13

Odporúčame

Zavrieť

Používaním tejto stránky súhlasíte s ukladaním cookies. Viac info tu...