Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Belgium NATO Summit
Belgium NATO Summit SITA
11. júla 2018 13:54 PlynAktuality od vEnergetike.skSITA

Americký prezident Trump je smutný z Nemecka

„Od nás sa očakáva, že vás budeme chrániť pred Ruskom, ale oni platia miliardy dolárov Rusku,“ povedal Trump generálnemu tajomníkovi NATO v zreteľnej narážke na plynovod Nord Stream 2.

Projekt plynovodu na prepravu ruského plynu podľa amerického prezidenta Donalda Trumpa spôsobil, že Nemecko sa stalo „úplne ovládaným“ a „zajatcom Ruska“. Šéf Bieleho domu to vyhlásil na úvod svojej cesty na summit NATO. „Musím povedať, myslím si, že je veľmi smutné, ak Nemecko robí veľký obchod s Ruskom s ropou a plynom,“ povedal v stredu Trump počas raňajok s generálnym tajomníkom Severoatlantickej aliancie Jensom Stoltenbergom po príchode do Bruselu. „Od nás sa očakáva, že vás budeme chrániť pred Ruskom, ale oni platia miliardy dolárov Rusku a myslím si, že to je veľmi nevhodné,“ vyhlásil Trump.

Americký prezident sa takto vyjadril v zreteľnej narážke na plynovod Nord Stream 2, ktorým sa má prepravovať plyn z Ruska do Nemecka, pričom obíde východoeurópske krajiny ako sú Poľsko a Ukrajina. Plynovod zároveň zdvojnásobí objem plynu, ktorý Rusko môže dodávať priamo do Nemecka. S plynovodom nesúhlasia USA a niektoré členské krajiny Európskej únie, ktoré varujú, že plynovod by mohol poskytnúť Moskve väčší vplyv v západnej Európe.

Témy

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Odporúčame