Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Ropa ťažba
Ilustračné foto Rosemary Ratcliff/FreeDigitalPhotos.net
21. júla 2014 19:11 Ropa a pohonné látkyAktuality od vEnergetike.skSITA

Americký Halliburton navýšil svoj zisk o pätinu

Druhý najväčší globálny poskytovateľ služieb pre činnosť ropných polí za apríl až jún dosiahol čistý zisk 774 miliónov amerických dolárov.

Americká spoločnosť Halliburton Co, ktorá je druhým najväčším poskytovateľom služieb pre činnosť ropných polí, očakáva v terajšom kvartáli v Severnej Amerike rast marží vďaka vysokej ťažobnej aktivite. Signalizuje tak zotavenie ropného odvetvia v regióne po dvoch rokoch poklesu. Za druhý štvrťrok firma vykázala rast čistého zisku o 20 % na 774 mil. USD, čiže na 91 centov na akciu. Jej čistý zisk bol v súlade s očakávaním trhu.

Tržby firmy za apríl až jún stúpli o 10 % na 8,05 mld. USD. Spoločnosť Halliburton tak prekonala očakávania analytikov oslovených v prieskume agentúry Reuters, ktorí odhadovali, že budú v objeme 7,88 mld. USD. Tržby v Severnej Amerike vzrástli o 11 %. Tržby na Blízkom východe a v Ázii posilnili o 11 % a v regióne Európy, Afriky a Spoločenstva nezávislých štátov (SNŠ) sa zvýšili o 6 %. Najslabší rast tržieb firma evidovala v Latinskej Amerike, kde stúpli iba o 4 %.

Hodnota akcií spoločnosti Halliburton Co v pondelok pred otvorením obchodovania na burze sa zvýšila oproti piatkovej uzatváracej cene o 1 % na 71,30 USD za kus. Dôvodom bolo aj oznámenie firmy, že navyšuje svoj program spätného odkupovania akcií a namiesto 5 mld. USD na neho vynaloží 6 mld. USD.

Témy

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Odporúčame