Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Ropa
Ilustračné foto eni.it
3. novembra 2016 12:10 Ropa a pohonné látkyAktuality od vEnergetike.skSITA

Americké zásoby ropy sa zvýšili

Komerčné zásoby ropy v USA sa minulý týždeň zväčšili o 14,4 mil. barelov na úroveň 482,6 mil. barelov. Zásoby benzínu v krajine v týždni končiacom sa 28. októbra však klesli o 2,2 mil. barelov. Informoval o tom americký Federálny úrad pre energetiku (EIA) v pravidelnej týždňovej správe, ktorú zverejnil na svojej internetovej stránke.

Dovoz ropy do USA bol minulý týždeň v priemere na úrovni 9 mil. barelov denne, čo bol oproti predchádzajúcemu týždňu rast o 2 mil. barelov denne. Počas uplynulých štyroch týždňov sa do krajiny v priemere denne dovážalo 7,7 mil. barelov ropy. Oproti rovnakému štvortýždňovému obdobiu minulého roka sa tak import zvýšil o 7 percent.

Americké rafinérie podľa správy EIA minulý týždeň v priemere spracovali 15,4 mil. barelov ropy denne. Oproti predošlému týždňu išlo pokles o 104 tis. barelov denne. Rafinérie svoju prevádzkovú kapacitu využívali na 85,2 percenta. Produkcia benzínu sa minulý týždeň mierne zmenšila a bola v priemere na úrovni 9,8 mil. barelov denne. Cena ľahkej americkej ropy bola v závere minulého týždňa 48,72 USD za barel, čiže oproti predchádzajúcemu týždňu klesla o 1,89 USD, ale medziročne bola vyššia o 2,12 USD za barel.

Témy

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Odporúčame