Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Ropa
Ilustračné foto pixabay.com
16. augusta 2018 12:47 Ropa a pohonné látkyAktuality od vEnergetike.skSITA

Americké zásoby ropy sa zvýšili

Dovoz ropy do USA minulý týždeň vzrástol o 1,083 mil. barelov denne.

Americké komerčné zásoby ropy, čiže bez zahrnutia strategických rezerv, minulý týždeň stúpli o 6,8 mil. barelov na 414,2 mil. barelov. Sú tak zhruba o 1 percento vyššie ako je päťročný priemer pre toto ročné obdobie. Celkové zásoby benzínu v krajine v týždni končiacom sa 10. augusta sa znížili o 0,7 mil. barelov na 233,1 mil. barelov, ale sú o približne 5 percent väčšie ako päťročný priemer. Informoval o tom americký Federálny úrad pre energetiku (EIA) na svojej internetovej stránke.

Dovoz ropy do USA minulý týždeň vzrástol o 1,083 mil. barelov denne na úroveň v priemere 9 mil. barelov denne. Americké rafinérie minulý týždeň denne spracovali v priemere 18 mil. barelov ropy, čo bol v porovnaní s predchádzajúcim týždňom rast o 383 tis. barelov denne. Výroba benzínu v USA sa zvýšila a bola na úrovni v priemere 10,2 mil. barelov denne.

(1 EUR = 1,1321 USD)

Témy

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Odporúčame