Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Ropa ťažba
Ilustračné foto SITA/AP
1. marca 2018 10:01 Ropa a pohonné látkyAktuality od vEnergetike.skSITA

Americké zásoby ropy sa zvýšili

Dovoz ropy do USA minulý týždeň vzrástol o 261 tis. barelov denne na úroveň v priemere 7,3 mil. barelov denne.

Americké komerčné zásoby ropy, čiže bez zahrnutia strategických rezerv, minulý týždeň stúpli o 3 mil. barelov na 423,5 mil. barelov. Celkové zásoby benzínu v krajine v týždni končiacom sa 23. februára sa zvýšili o 2,5 mil. barelov na 251,8 mil. barelov. Dovoz ropy do USA minulý týždeň vzrástol o 261 tis. barelov denne na úroveň v priemere 7,3 mil. barelov denne. Informoval o tom americký Federálny úrad pre energetiku (EIA) na svojej internetovej stránke.

Rafinérie v USA minulý týždeň denne spracovali v priemere 15,9 mil. barelov ropy, čo bol v porovnaní s predchádzajúcim týždňom rast o 49 tis. barelov denne. Rafinérie využívali 87,8 percenta svojej prevádzkovej kapacity. Výroba benzínu v USA sa však minulý týždeň znížila a bola na úrovni v priemere 9,4 mil. barelov denne.

Témy

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Uhlie bane

Uhlie pomaly končí, tvrdí analytička

26. marca 2019 Elektrina, Aktuality

Útlm výroby uhoľnej energie sa výrazne prejavuje aj na cene komodity. Kým v januári 2011 cena uhlia dosahovala 139 amerických dolárov za metrickú tonu, v súčasnosti sa pohybuje na úrovni 90 dolárov.

Odporúčame