Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Ropa ťažba
Ilustračné foto SITA/AP
10. novembra 2016 12:08 Ropa a pohonné látkyAktuality od vEnergetike.skSITA

Americké zásoby ropy sa zvýšili

Americké komerčné zásoby ropy minulý týždeň stúpli o 2,4 mil. barelov na úroveň 485 mil. barelov. Zásoby benzínu v krajine v týždni končiacom sa 4. novembra sa však zmenšili o 2,8 mil. barelov. Informoval o tom americký Federálny úrad pre energetiku (EIA) v pravidelnej týždňovej správe, ktorú zverejnil na svojej internetovej stránke.

Import ropy do USA bol minulý týždeň v priemere na úrovni 7,4 mil. barelov denne. V porovnaní s predchádzajúcim týždňom sa dovoz znížil o približne 1,6 mil. barelov denne. Počas uplynulých štyroch týždňov sa do krajiny v priemere denne dovážalo 7,6 mil. barelov ropy. Import sa tak oproti rovnakému štvortýždňovému obdobiu minulého roka zvýšil o 5,3 percenta.

Rafinérie v USA podľa správy EIA minulý týždeň v priemere spracovali 15,8 mil. barelov ropy denne. Oproti predošlému týždňu išlo o rast o 369 tis. barelov denne. Rafinérie svoju prevádzkovú kapacitu využívali na 87,1 percenta. Produkcia benzínu sa minulý týždeň mierne zvýšila a bola v priemere na úrovni 10,5 mil. barelov denne.

Témy

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Odporúčame