Americké zásoby ropy sa zvýšili

10. novembra 2016 12:08
SITA

Zásoby benzínu v krajine v týždni končiacom sa 4. novembra sa však zmenšili o 2,8 mil. barelov.

Ropa ťažba
Ilustračné foto SITA/AP

Americké komerčné zásoby ropy minulý týždeň stúpli o 2,4 mil. barelov na úroveň 485 mil. barelov. Zásoby benzínu v krajine v týždni končiacom sa 4. novembra sa však zmenšili o 2,8 mil. barelov. Informoval o tom americký Federálny úrad pre energetiku (EIA) v pravidelnej týždňovej správe, ktorú zverejnil na svojej internetovej stránke.

Import ropy do USA bol minulý týždeň v priemere na úrovni 7,4 mil. barelov denne. V porovnaní s predchádzajúcim týždňom sa dovoz znížil o približne 1,6 mil. barelov denne. Počas uplynulých štyroch týždňov sa do krajiny v priemere denne dovážalo 7,6 mil. barelov ropy. Import sa tak oproti rovnakému štvortýždňovému obdobiu minulého roka zvýšil o 5,3 percenta.

Rafinérie v USA podľa správy EIA minulý týždeň v priemere spracovali 15,8 mil. barelov ropy denne. Oproti predošlému týždňu išlo o rast o 369 tis. barelov denne. Rafinérie svoju prevádzkovú kapacitu využívali na 87,1 percenta. Produkcia benzínu sa minulý týždeň mierne zvýšila a bola v priemere na úrovni 10,5 mil. barelov denne.

Odporúčané článkyČo si o tom myslíte?